Легалізація для таксі

Авто марки Daewoo Lanos, Nexia, Chevrolet Aveo, та Лада назавжди можуть покинути ринок пасажирських перевезень

Авто марки Daewoo Lanos, Nexia, Chevrolet Aveo, та Лада назавжди можуть покинути ринок пасажирських перевезень

Верховна Рада має розглянути законопроект про таксі, який має на меті урегулювати цей ринок в Україні. Документ зобов’яже усі таксомотори працювати легально, бути обладнаними лічильниками та пофарбованими в один колір. Окрім того, закон, якщо його приймуть, внесе обмеження для автомобілів за класом. Таксування дозволять лише для машин Д-класу.

Тобто, поширені нині бюджетні автівки (Daewoo Lanos, Nexia, Chevrolet Aveo, та Лада) мали б назавжди покинути ринок пасажирських перевезень.

Як повідомляють «Українські новини», на першому етапі вимоги будуть загальними: авто зобов’язане пройти техогляд, не бути старше 10 років і бути чотиридверним (джипи і «міні» не підходять). Керівник профспілки таксистів України Василь Попика каже, що для Києва можуть зробити обмеження авто за класом. У столиці цим бізнесом дозволять займатися лише власникам машин від D класу (Audi A4, BMW 3, Honda Accord, Ford Mondeo тощо) і вище.

Після прийняття закону про таксі в кожному місті візьмуться за затвердження місцевих «нюансів»: оберуть єдиний колір таксі, дизайн «шашечок» на дахах і написи на кузовах. У столиці вже розробили програму «Київське таксі». За словами співавтора столичної програми, заступника голови громадської ради при КМДА Андрія Антонюка, одноколірні таксі (ймовірно, зеленого кольору) у столиці почнуть їздити лише через кілька років, а поки необхідно легалізувати ринок. За інформацією  міськадміністрації, в Києві зараз працюють близько 20 тисяч таксистів, але тільки один із 20 працює «по-білому» – з реєстрацією у всіх необхідних органах та оплатою податків.

За прогнозами розробників закону, після впровадження програми, в столиці працюватимуть 14 тис. легальних таксистів, а місто отримуватиме щорічно 36 млн грн податків і зборів. Крім того, в Києві мають облаштувати спеціальні стоянки для таксі, де пасажир зможе гарантовано знайти машину. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7718 / 1.54MB / SQL:{query_count}