Політичні в’язні

Іващенку дали п’ять років. Іншого політичного в’язня – Юрія Луценка у СІЗО заразили гепатитом

Іващенку дали п’ять років. Іншого політичного в’язня – Юрія Луценка у СІЗО заразили гепатитом

Колишнього виконувача обов’язків міністра оборони Валерія Іващенка засудили до 5 років ув’язнення. Таке рішення у четвер прийняв суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк. Термін відбування покарання починається з 21 серпня 2010-го, коли Іващенко був заарештований і відправлений до Лук’янівського СІЗО.
Також, відповідно до вироку, Іващенка позбавлено другого рангу держслужбовця та права обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські посади в установах, підприємствах всіх форм власності протягом трьох років.
Нагадаємо, що 20 серпня 2010-го Генпрокуратура порушила кримінальну справу щодо Валерія Іващенка за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Його обвинувачено в тому, що в листопаді 2009-го, зловживаючи службовим становищем, він підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства “Феодосійський судномеханічний завод” (Крим).
Тим часом дружина екс-міністра МВС Юрія Луценка Ірина заявляє, що її чоловіка в СІЗО заразили вірусним гепатитом під час переливання крові. Вона сказала, що це приховали від її чоловіка та від неї. Дружина Юрія Луценка поклала відповідальність на владу за те, що її чоловік помирає.
Ірина Луценко повідомила, що 19 вересня 2011-го в СІЗО були взяті аналізи крові, і в її чоловіка було виявлено вірусний гепатит TTV. Вона наголосила, що пенітенціарна служба приховала цю інформацію від нього.
“У зв’язку з тим, що він відмовлявся здавати аналіз крові, йому дали дані обстеження, яке проходило 19 вересня 2011 р., де в СІЗО нишком були взяті аналізи крові на різні вірусні гепатити. У 10 випадках підтвердження немає, вірусний гепатит TTV виявлено”, – каже Ірина Луценко.
“Знали вже тоді, який у нього був діагноз, просто приховували, вирішили нишком відвезти аналізи в лабораторію Міністерства оборони, і не сказали, що, Луценко, у тебе – гепатит..., написали, що все добре”, – каже жінка.  
“Мій чоловік вмирає завдяки вам”, – зазначила вона, звертаючись до присутніх на прес-конференції лікарів ДПС. За її словами, лікарі в СІЗО часто не давали потрібних Луценку ліків по кілька днів. Також заявила, що чоловіка не лікували 9 місяців, і розцінює цей факт як тортури. Вона має намір звернутися до Генпрокуратури з цього приводу.
Натомість лікарі кажуть, що Юрій Луценко почуває себе краще і хвороб, які б загрожували його життю немає!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8870 / 1.54MB / SQL:{query_count}