Скачати чи купити?

Українці негативно ставляться до крадіжок інтелектуальної власності, але починати зі себе не поспішають

Українці негативно ставляться до крадіжок інтелектуальної власності, але починати зі себе не поспішають

Українці наче й розуміють важливість права інтелектуальної власності, поза тим, у той же час зовсім не готові дотримуватися його, перекладаючи всю відповідальність на владу. Пересічний громадянин нашої держави готовий самовіддано захищати власні інтелектуальні права і з такою ж самовідданістю – порушувати інтелектуальні права інших. Про це свідчить опитування, проведене соціологічною групою “Рейтинг”.
До прикладу, якщо у людини буде вибір купити копію книжки, передруковану з оригіналу, за ціною нижчою за оригінал і при цьому за якістю вона майже або взагалі не поступатиметься оригіналу, лише 13% опитаних відмовляться від дешевої копії і придбають оригінал. Водночас 32% – куплять дешеву копію, а 26% – намагатимуться отримати її виключно безкоштовно (наприклад, скачають в інтернеті). 
Аналогічна  ситуація з музичним контентом та навіть із одягом підробленим під відомого світового виробника.
Таким чином, майже 60% опитаних українців готові порушити право інтелектуальної власності у випадку придбання одягу, книжки, музики, кіно або комп’ютерні програми.
Спостерігаються показові тенденції. Чим молодші респонденти, чим частіше вони користуються інтернетом, чим вищий рівень їхньої освіти, тим частіше вони готові відмовитися від оригіналу на користь дешевої копії або безкоштовної версії: майже 50% опитаних у віці 18–29 років намагатимуться безкоштовно скачати в інтернеті музику, кіно або комп’ютерну програму, ще чверть – купуватимуть дешеву копію і лише кожен десятий купуватиме оригінал.
Попри те, що більшість опитаних не готові дотримуватися права інтелектуальної власності на практиці, опосередковано більшість із них розуміють, що відповідальність за порушення цих прав має бути.
Весь парадокс у тому, що майже 60% респондентів, які зізнались, що купуватимуть піратські диски або намагатимуться безкоштовно отримати музику, кіно, програми з інтернету, вважають, що у випадку порушення їх права інтелектуальної власності, повинна бути відповідальність, у т.ч. і 16% – кримінальна. 
Під час дослідження опитали 2000 громадян України віком від 18 років. Похибка дослідження – 2,2%.
 

Чи потрібно захищати в Україні право інтелектуальної власності?

Grafik.jpg 

Якби ви оцінили дії влади щодо захисту права інтелектуальної власності в Україні

Grafik-2.jpg 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8273 / 1.55MB / SQL:{query_count}