Ми – країна пенсіонерів

Сьогодні частка населення України у віці 60 років і старше становить понад 20%, а найвищий рівень старіння зафіксовано у сільських жінок – понад 30%.

Сьогодні частка населення України у віці 60 років і старше становить понад 20%, а найвищий рівень старіння зафіксовано у сільських жінок – понад 30%.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Особливість еволюції вікової структури населення України полягає в тому, що в умовах високої смертності дорослого населення, її піраміда старіє тільки «знизу» – внаслідок зниження народжуваності, на відміну від країн Заходу, де відбувається старіння «зверху» в результаті зниження смертності, підкреслили у МОЗ.
На відміну від більшості країн з низькою народжуваністю, населенню України не загрожує «глибока старість», яка визначається часткою «найстаріших», тобто осіб у віці 80 або 85 років і старше, пояснюють експерти. Величина цього показника в нашій країні досить скромна – серед 43 європейських країн, США та Канади наша країна посідає 34 місце.
Експерти МОЗ наголошують, що стрімкі соціально-економічні перетворення в Україні не могли не позначитися на формуванні рівня дітородної активності населення і призвели до значних зрушень у народжуваності. Зниження народжуваності і перехід до однодітності стали характерною рисою новітніх демографічних процесів у нашій країні. Вони пов’язані із змінами у дітородній поведінці населення, обумовленими, з одного боку, зовнішніми економічними умовами, що характеризують соціальний статус жінки у суспільстві, рівень її освіти, зайнятості, доходів, соціальної захищеності, а з іншого – ступенем задоволення особистих потреб та інтересів, пояснюють у МОЗ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8659 / 1.53MB / SQL:{query_count}