Швейка увіковічать в Ужгороді

На набережній річки Уж встановлять мініатюрну скульптуру бравого солдата Швейка.

На набережній річки Уж встановлять мініатюрну скульптуру бравого солдата Швейка.

Виріб уже відлито з бронзи, а офіційне відкриття заплановане на 10 липня – День дружби Ужгорода з чеською Їглавою (край Височина). 
Мистецький витвір авторства скульптора Михайла Колодки поповнить колекцію “скульптур на перилах”, які останнім часом стали популярними у місті. З протилежного боку на мосту вже встановлена міні-статуя “Свободки”, ближче до пл. Театральної – прилаштована хатинка Миколайчика.
“Швейк – як спогад про війну, хоча сам герой більше слуга офіцера, ніж військовий, але постать літературно-історична, – каже Павло Чучка, відомий гуморист. – Для Ужгорода тема Першої світової війни важлива, але мало розрекламована”.
Місце для міні-статуї обрано особливе: Швейк сидітиме на перилах, пробитих кулями воєнного часу. Скульптор зобразив героя з кнедликом в одній руці, а другою вояка прикриває очі від сонця та наче виглядає когось або щось. Сидітиме Швейк на перилах та дивитиметься у бік пішохідного мосту і далі вздовж річки Уж, де колись проходила лінія Арпада. 
Подейкують, що на відкриття Швейка може приїхати і нащадок Ярослава Гашека – його онук, який зараз мешкає в одному з чеських містечок.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7585 / 1.53MB / SQL:{query_count}