Небезпечні нюанси з візами

Першу поїздку варто здійснити у країну, яку задекларували під час оформлення візи

Першу поїздку варто здійснити у країну, яку задекларували під час оформлення візи

Після отримання багаторазової шенгенської візи, свою першу поїздку українцям треба здійснити до країни, яку вони декларували під час оформлення візи. Таку пораду на прес-конференції дав науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. 

“Ми категорично рекомендуємо першу поїздку з будь-якою новооформленою візою здійснювати виключно в ту країну і виключно з тією метою, про яку ви декларували, оформлюючи візу. Прямим текстом це не прописано, але на практиці ми бачимо, що найчастіша подібна проб­лема виникає при першому в’їзді”, – сказав Олександр Сушко.

Він також вважає неприй­нятною трактування, і на це є всі правові підстави, що багаторазова віза може використовуватися лише з однією метою поїздки, яка була вказана при оформленні цієї візи. 

“Сама природа багаторазової візи не дозволяє на це розраховувати. Більше того, Шенгенський візовий кодекс чітко обмежує можливість подавати на інші візи, якщо є діюча віза. Виходячи з цього, шенгенське право передбачає, що з однією й тією ж візою можна їздити з різними цілями”, – додав експерт.

Якщо поїздка через певні обставини до країни, яка видала шенгенську візу, не відбулася, експерти рекомендують громадянам мати при собі максимально повний пакет документів, який би засвідчував, що така поїздка планувалася, але була скасована через незалежні причини. “Ці документи мають бути пред’явлені. На поліцейських дуже справляє враження наявність серйозних документів, а також вміння пояснити ситуацію”, – додав Олександр Сушко. Він також вважає, що консульські служби мають більш ретельно пояснювати умови, процедури та підстави використання тієї чи іншої візи. “Тобто, громадянин має чітко знати, що означають цифри, які позначаються у графі “Rеmarks”, – додав він.

Олександр Сушко також рекомендував українцям не оформлювати багаторазові візи про запас. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8560 / 1.54MB / SQL:{query_count}