“Запоріжжя” виходить у море

Єдиний на українському флоті дизельний підводний човен “Запоріжжя” після 20-річного ремонту виходить на ходові випробування.

Єдиний на українському флоті дизельний підводний човен “Запоріжжя” після 20-річного ремонту виходить на ходові випробування.

Перші випробування у морі заплановано на 17 квітня. Про це 19 березня повідомило РІА “Новости” джерело у штабі Військово-морських сил України.
“Після 20-річного ремонту човен виходить в море на ходові випробування. Безпеку виходу забезпечуватиме рятувальне судно Чорноморського флоту РФ “Комуна”, – сказало джерело. Підводний човен “Запоріжжя” 1970 року побудови за останні 22 роки жодного разу не виходив у море. Спроби українських суднобудівників реанімувати корабель виявилися безуспішними, й українське командування звернулося до міноборони РФ з проханням провести ремонт підводного човна на судноремонтному заводі МО РФ №13 (Севастополь).
Ремонт “Запоріжжя” продовжили російські фахівці, які й підготували підводний човен до виходу в море. У 2011 році українські підводники проходили стажування на підводному човні ЧФ “Алроса” з фактичними виходами в море і зануреннями. Вихід підводного човна “Запоріжжя” з заводу планувався ще у травні 2011-го, але був перенесений через виявлені несправності у механізмах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8345 / 1.53MB / SQL:{query_count}