“Обмежений прогрес” України

Європа відзначила скупі досягнення Києва

Європа відзначила скупі досягнення Києва

Європейська комісія відзначила “обмежений прогрес” України у сфері безпеки документів і боротьби з корупцією. У доповіді ЄК наголошується те, що нормативно-правова база в Україні потребує перегляду, щоб забезпечити право на справедливий, неупереджений та прозорий судовий розгляд. Щодо виконання Україною Плану дій щодо лібералізації візового режиму, то Брюссель заявляє про “певний прогрес”, досягнутий Києвом.

Перший блок доповіді присвячений питанням безпеки документів, включаючи біометричні паспорти. Зазначено, що “правова основа” для видачі біомет­ричних паспортів не завершена, ще необхідно прий­няти план дій і програму для повного впровадження паспортів. Також не підписано закон “Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України”.

ДОВІДКА

10 лютого у ВРУ зареєстровано законопроект, який передбачає запровадження біометрични паспортів. Авторами документа є депутати Валерій Коновалюк та Ірина Бережна від фракції Партії регіонів, а також обранець фракції НУ-НС Володимир Мойсик. До документів, які засвідчують особу і підтверджують громадянство України, пропонується віднести посвідчення застрахованої особи, водія, особи без громадянства для виїзду за кордон, біженця, вид на постійне або тимчасове проживання, картку мігранта, проїзний документ біженця для виїзду за кордон, дозвіл на працевлаштування та інші документи. 

Відповідно до законопроекту, в разі його прийняття документи, видані до набуття чинності цього закону, дійсні до закінчення строку їх чинності і не підлягають обов’язковій заміні. Передбачається, що паспортна картка оформлюється всім особам, починаючи від народження незалежно від віку строком на 10 років, виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації. Запровадження біометричних паспортів є зобов’язанням України, прийнятим в рамках плану дій щодо введення безвізового режиму з ЄС. 

Другий блок присвячений питанням нелегальної міграції та реадмісії, де зазначається, що необхідні законодавчі рамки створено, у тому числі і для забезпечення підготовки кодексу для боротьби з корупцією. Разом із тим, ще необхідні додаткові зусилля для зміцнення міжвідомчого співробітництва у сфері управління кордоном.

У сфері управління міграцією також наголошується прийняття Україною “у дуже стислі терміни законодавчої бази”. “Тим не менше, необхідно вжити додаткових заходів (підзаконні акти та правила). Є деякі прогалини у розвитку національної стратегії управління міграцією”, – зазначено в документі. ЄК також констатує відповідність українського законодавства європейському у сфері надання притулку. Одночасно зазначається, що “деякі важливі положення потребують змін”.

У третьому блоці “Громадський порядок і безпека” говориться, що Україна “досягла певного прогресу” у прийнятті необхідної законодавчої бази. Критикувалася відсутність плану дій із впровадження відповідної Стратегії, прийнятої ще у жовтні 2011-го, який би містив конкретні терміни, відповідальні особи, бюджет, показники ефективності і моніторинг процесу. “Обмеженого прогресу” також було досягнуто у сфері боротьби з корупцією, зазначає Єврокомісія. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7695 / 1.56MB / SQL:{query_count}