Українські новини: телеграф

Мільярд за три доби!

Україна використала 1 млрд куб. м газу за 3 доби через сильні морози. Про це сказав прем’єр-міністр Микола Азаров. “Таких морозів не було багато років в Україні. Всю територію України охопили аномальні морози, -34 -35 градусів вночі, енергосистема України вчора спожила 31 тис. мВт потужності на добу, такого колосального споживання в нас ще не було. Одного газу за 3 доби ми спалили мільярд кубів”, – заявив прем’єр. Він підкреслив, що в країні спостерігається тяжка ситуація.

Списки БЮТ із колонії

Лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко з колонії керує процесом формування списку кандидатів у народні депутати на парламентських виборах. Про це “Українській правді” повідомив перший заступник голови партії Олександр Турчинов. “Приймати рішення буде з’їзд. Але, готувати ці рішення буде президія, політична рада партії і наш лідер – Юлія Володимирівна Тимошенко”, – заявив він. На питання, чи бере Тимошенко участь у формуванні списку, Турчинов відповів: “Звичайно! Не просто бере, вона керує цим процесом”.

Новий керманич української спецслужби 

Президент України Віктор Янукович призначив Ігоря Калініна главою Служби безпеки України. Досі Калінін працював на посаді начальника Управління державної охорони. Новий очільник спецслужби Ігор Калінін народився 28 грудня 1959-го в селі Райове, Митищинського району, Московської області. У 1981 році закінчив Московське вище командне училище дорожніх та інженерних військ. З 1984 року – проходження служби у КДБ; з 1992 року по 2002 рік – викладацька та наукова діяльність у Національній  академії Служби безпеки України. З 2002 року по 2005 рік –начальник Центру спеціальної підготовки Головного управління “А” СБУ. Учасник бойових дій в Афганістані (1986 – 1988 рр). Кандидат військових наук зі спеціальності розвідка та іноземні армії.

Європі мало газу

Європейська комісія відмічає скорочення обсягів постачання російського газу в деякі країни Євросоюзу, однак вважає ситуацію не критичною. Про це заявила представник Єврокомісії Марлен Холзнер. “Ми не перебуваємо в критичному стані, оскільки всі країни-члени змогли підготуватися”, – сказала вона. За словами представника Єврокомісії, скорочення поставок газу на сьогоднішній день спостерігаються в декількох країнах-членах ЄС, зокрема, в Польщі, Словаччині, Австрії, Угорщині, Греції, Румунії та Італії. Як зазначила Холзнер, контрактами, які діють між російським “Газпромом” і європейськими компаніями, передбачена певна гнучкість в обсягах поставок при складних погодних умовах, які в даний час спостерігаються в Росії. Разом з тим, вона не змогла уточнити, наскільки можуть бути змінені обсяги поставок газу, зазначивши, що це питання обумовлюється контрактами між учасниками ринку.

Птахи замерзають

Поруч із поромним комплексом Іллічівського морського торгового порту рятувальники Одеського підрозділу Міністерства надзвичайних ситуацій звільнили з льодового полону півтори тисячі птахів. Близько 100 білих лебедів, 400 чайок і 1000 качок опинилися в льодовому полоні біля села Бурлача Балка, надійшли в екологічну та ветеринарну служби. Рятувальникам вдалося запобігти загибелі птахів: за допомогою буксира і теплохода вони розкололи лід і врятували від замерзання півтори тисячі пернатих.

Змова під Євро-2012

У Антимонопольному комітеті візьмуться за таксистів та готелі. Перших підозрюють у підвищенні цін на проїзд, других – на проживання напередодні Євро-2012. Про це на прес-конференції повідомив в. о. голови АМКУ Рафаель Кузьмін. “Ми проводимо розслідування щодо цих питань. Це антиконкурентні узгоджені дії щодо паркування, розподілу ринку по районах і привабливих точках, а також завищених цін на послуги”, – зазначив він.  Він не уточнив, хто є суб’єктом розслідування і за чиєю заявою розслідується ця справа, зіславшись на таємницю слідства. Раніше у ЗМІ неодноразово повідомляли, що готелі перед Євро-2012 можуть підняти ціни на проживання у 3-4 рази.

Державне майно доприватизують

Віктор Янукович дав добро на остаточний розпродаж держвласності у наступні два роки, підписавши програму приватизації держмайна. Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна України. Виконання цієї програми має дати бюджету 50-70 млрд грн впродовж 2012-2014 років. За підсумками її реалізації передбачається зменшити частку державного сектору в економіці до 25-30% валового внутрішнього продукту (у 2010 році ФДМ оцінював її у 37%). 
Програма націлена в цілому на завершення процесу приватизації, що триває у країні 20 років, при цьому продаж всіх малих і середніх об’єктів заплановано в ході другого етапу програми – у другому півріччі 2012 року – 2013 рік. Перший етап – перше півріччя 2012 року – відводиться на необхідну правову, нормативну та організаційну базу для переходу до приватизації на визначених програмою принципах. У 2011 році приватизація принесла бюджету 11,49 млрд грн при запланованих 10 млрд грн.

Відшкодували брак

Українським споживачам повернуто 5,5 млн грн за неякісні товари та послуги. До територіальних управлінь у справах захисту прав споживачів за минулий рік надійшло понад 28 тис. пропозицій, звернень, скарг та заяв, з яких задовольнили 79% вимог.  Про це повідомив глава Держспоживінспекції України Сергій Орєхов, передає прес-служба уряду. “Протягом 2011 р. було проведено 1367 перевірок суб’єктів господарювання, які надають споживачам житлово-комунальні послуги. Порушення вимог чинного законодавства були виявлені у ході 673 перевірок, що становить 49,2%. Загальна кількість виявлених порушень – 2012”, – заявив Орєхов. За його словами, у результаті перевірок суб’єктів господарювання видано 833 приписи про припинення порушень прав споживачів, до адміністративної відповідальності притягнуто 583 особи, на яких накладено адміністративні штрафи на суму майже 92 тис. грн.

Повернули радянські символи

Волинський окружний адмінсуд 31 січня визнав незаконним та скасував рішення Луцької міської ради про заборону радянської символіки під час масових заходів у місті. Про це повідомив один із лідерів Комуністичної партії в області Олександр Кононович, передає “Українська правда”. При цьому він спрогнозував, що міськрада відстоюватиме свою позицію у вищій судовій інстанції, хоча це, на думку Кононовича, і безперспективно. “Волинський окружний адміністративний суд прийняв єдине у цьому випадку розсудливе законне рішення”, – вважає Кононович. Рішення адмінсуду було прийнято на основі позову прокуратури Луцька. Нагадаємо, використання радянських прапорів і символіки під час масових заходів Луцька міськрада заборонила у квітні 2011 року. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8467 / 1.6MB / SQL:{query_count}