Червоний сніг

Унаслідок різкого погіршення погодних умов на шламосховищах ТОВ “Миколаївський глиноземний завод” поновилося поширення червоного шламу.

Унаслідок різкого погіршення погодних умов на шламосховищах ТОВ “Миколаївський глиноземний завод” поновилося поширення червоного шламу.

Від 26 січня пил почав масово розноситися внаслідок зниження температури повітря і сильних поривів вітру. Через сильні морози рідина, яка не дозволяє шламу розпорошуватися, замерзла, і вітер розніс його на багато кілометрів. Про це повідомили у Центрі пропаганди Територіального управління МНС України в Миколаївській області. Мешканці навколишніх селищ заявляють, що хвилюються за своє здоров’я. 
Було організовано обстеження територій, прилеглих до шламосховища, а також проведено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, повідомило інформаційне агентство 
УНІАН. Було встановлено, що запилення спостерігається під час поривів вітру зі швидкістю більш як десять метрів за секунду в напрямах Дніпро-Бузького лиману, зони відпочинку “Російська коса”, автодоріг на села Прибузьке і Лимани. 
Відповідно до плану ліквідації аварійної ситуації, ТОВ “Миколаївський глиноземний завод” вжило заходів щодо цілодобового поливу доріг і поверхні шламосховищ. Для проведення робіт було залучено вісім одиниць спеціальної техніки та 16 водяних гармат. 
Нагадаємо, що рік тому на Миколаївщині навколо глиноземного заводу спостерігалося аналогічне явище – територія була засипана дивним пилом червоного кольору. Тоді міжрайонна природоохоронна прокуратура порушила кримінальну справу стосовно посадовців ТОВ “Миколаївський глиноземний завод”, яка ще й досі перебуває у провадженні. Винних так і не знайдено, а небезпечний для людей шлам й далі розноситься поривами вітру. Мешканці навколишніх населених пунктів змушені рятуватися за допомогою марлевих пов’язок.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9703 / 1.54MB / SQL:{query_count}