Українські новини: телеграф

Обійдемось без експериментів

Під час вступної кампанії 2012 року експериментальна програма “Електронний вступ” не використовуватиметься, але можливість подання заяви на вступ в електронній формі залишиться. Про це вчора повідомила головний спеціаліст інформаційно-аналітичного відділу департаменту вищої освіти Міносвіти Алла Рибалко. “В нових умовах прийому зазначено, що вступник, також як і у 2011 році, може подати вступну заяву в електронній формі при вступі на освітньо-кваліфікаційний рівень “бакалавр”. Тобто експериментальної програми “Електронний вступ”, яка була в 2011 році, не буде. Вже не буде і такого вислову. Але можливість подання в електронній формі, за допомогою форм, про які буде пізніше повідомлено, – зберігається”, – зазначила Рибалко. Минулої вступної кампанії за допомогою програми “Електронний вступ” подано майже 400 тис. заяв від 150 тис. осіб.

“Відчутне” зростання

У грудні 2011 року середня зарплата в Україні перевищила 3 тис. грн, що на 40% більше, ніж два роки тому. Про це під час засідання Кабінету Міністрів сказав прем’єр-міністр Микола Азаров. “У грудні 2011 року середня заробітна плата перевищила 3 тис. грн. Це майже на 40% більше, ніж два роки тому”, – зазначив Азаров. Раніше міністр соціальної політики Сергій Тігіпко запевнив, що зростання розміру пенсій, зарплат і соціальних виплат буде більшим, аніж ріст інфляції.

Зношене ЖКГ

63% труб, які забезпечують житлово-комунальне господарство в Україні, перевищили вік своєї амортизації. Про це вчора заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, передають УНН. “63% труб, які лежать в мережах в Україні, є за межею термінів амортизації. Вони вже зношені”, – зазначив урядовець. Самому ж міністерству прем’єр доручив розробити разом із міністерствами економіки та фінансів середньострокову державну програму щодо модернізації ЖКГ. 
“Алгоритм у загальних рисах такий: держава створює стимули для модернізації ЖКГ і виділяє ресурси на таку програму. Переглядаємо будівельні нормативи теплоефективності відповідно до європейських стандартів, щоб у новобудовах ніколи вже не повертатись до цієї проблеми. Місцева влада сформує практичні рішення з енергоефективності для кожної вулиці, кожного будинку. Громадяни, які ініціативно хочуть модернізувати своє житло, отримають технічну і кредитну підтримку, компенсацію своїх інвестицій в теплоізоляцію тощо”, – сказав Азаров.

Довідник вступника

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України підготувало довідник для абітурієнта. Про це вчора повідомила головний спеціаліст інформаційно-аналітичного відділу департаменту вищої освіти Мін­освіти Алла Рибалко, передають УНН. “Його обсяг становитиме 400 сторінок. Довідник міститиме умови прийому до вищих навчальних закладів, перелік вищих навчальних закладів із зазначенням їх сайтів, що буде дуже корисним для абітурієнтів. Будуть наведені програми зі ЗНО, а також розміщені інформаційні матеріали для осіб пільгових категорій. Також ми підготували 110 відповідей на типові запитання, які протягом років надходили до міністерства і Українського центру оцінювання”, – розповіла Рибалко. Видання поки що готують до друку, точна дата надходження у продаж та вартість ще невідомі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8356 / 1.55MB / SQL:{query_count}