Королевська навчить підприємців “мистецтву самооборони”

У перспективі проект “Захистимо  кожного” має на меті захист усіх громадян України

У перспективі проект “Захистимо  кожного” має на меті захист усіх громадян України

“Захистимо кожного” – ініціатива, що зародилася у тісній спів­праці громадського руху “Вперед” та лідера УСДП, народного депутата Наталії Королевської. Ні для кого не є секретом, що вітчизняні підприємці серйозно потерпають від свавілля контролюючих органів. На жаль, беззаконня та корупція у цій сфері вже стали звичними для України. 

Саме тому з’явився цей всеукраїнський проект – щоб допомогти представникам малого та середнього бізнесу у вирішенні щоденних проблем саме у стосунках з органами влади. Громадські активісти розповідатимуть підприємцям про їх права, вчитимуть, як правильно захистити свій бізнес від посягань нечистих на руку чиновників та силовиків. Втім, проект стосується не лише підприємців. Як кажуть його ініціатори, головна мета – захист кожного громадянина України, його прав та інтересів, громадських свобод і благополуччя. Треба лиш показати суспільству, що воно може захищатися і здатне здійснювати перетворення в країні, покладаючись на самих себе.

– Ми чітко знаємо, що робити, у нас є великий спільний досвід протидії посяганням корупціонерів від влади на приватний бізнес, – говорить Королевська. – Ми заснували сайт “Владу – під контроль!”, який стане першим помічником для тих, кому потрібен захист у ситуації, коли на підприємця чиниться незаконний тиск. За допомогою цього сайту ми будемо фіксувати і розслідувати порушення органів влади і чиновників. Підприємці своїми справами, своєю активністю вже давно довели, що можуть здійснювати серйозний вплив на події в країні. А це, в свою чергу, означає, що ми можемо підняти на захист своїх прав і весь український народ. Захистимо кожного – захистимо і цілу Україну. 

У розвинених країнах світу малий та середній бізнес є основою економічного зростання, запровадження нових технологій та методів управління. Врешті саме представники малого підприємництва створюють найбільшу кількість робочих місць та сплачують найбільше податків в державну казну. Британський прем’єр-міністр Девід Кемерон свого часу підкреслював, що саме в успішному розвитку малого та середнього бізнесу – майбутнє Європи. 

Активісти “Вперед!” також переконані, що майбутнє України, як процвітаючої конкурентоздатної держави – в силі підприємництва. Тому й роблять все можливе, щоб допомогти і собі, і іншим, зберегти можливості та перспективи українського малого бізнесу в умовах, коли вся державна репресивна машина працює на фактичне його знищення.

У рамках проекту “Захистимо кожного” передбачено багато корисних для підприємців ініціатив. В різних регіонах країни вже працюють громадські приймальні для представників малого та середнього бізнесу, де вони мають змогу отримувати консультації з будь-яких питань, що стосуються захисту їхніх прав, активно діють “мобільні” приймальні. Підприємці  дуже вдячні за таку допомогу. Тим більше, що вона проводиться не якоюсь політичною силою, а такими ж підприємцями, як і вони.

Активісти громадського руху “Вперед!” планують встановлювати по всій країні інформаційні намети, де кожен зможе отримати брошури під загальною назвою “Мистецтво самооборони”, написані простою і доступною мовою про різні способи захисту від беззаконня представників влади. 

Ось, наприклад, Правила “5-ти кроків самооборони підприємців”, розроблені в рамках проекту “Захисти кожного”:

Крок 1. Не бійся. Пам’ятай, що головне завдання контролю – допомога підприємцю. Контролюючі органи – твої помічники, яких ти годуєш. Без тебе і їх не буде.

Крок 2. Завжди будь готовий до перевірок і “наїздів”. Вивчи свої права. Знай свої “вузькі” місця і заздалегідь підготуйся до їхнього захисту.

Крок 3. Підготуй свій персонал до будь-якої перевірки і позаштатної ситуації. Напиши для них внутрішні документи, як себе поводити, і нехай вони їх вивчать. Пам’ятай: твій персонал – твоя слабка ланка. Зміцни його.

Крок 4. Влаштуй перевіряльникам свою перевірку! Чи є у них всі підписи і печатки? Чи за правилами складено акт? Склади альтернативний акт перевірки, веди відео-аудіо запис всього, що відбувається. Пам’ятай: їхні помилки – твої ресурси, і час працює на тебе.

Крок 5. Завжди допомагай братам-підприємцям оборонятися. Об’єднайся з ними. Один у полі не воїн. Пам’ятай: підприємців значно більше, ніж контр­о­­-

­лерів.

Насправді, крім “захисних дій” підприємці планують і “наступ”. Вже найближчим часом розпоч­неться акція збору підписів з вимогою переглянути Податковий кодекс та прийняти новий закон про “спрощенку” з урахуванням вимог підприємців. Активісти підприємницького руху переконані, що тільки об’єднавшись, вони зможуть добитися справедливих умов для ведення бізнесу та й якісних змін у державі загалом.

– Тільки масова підтримка дозволить кожному громадянину відчувати себе справжньою силою, – говорить Наталія Королевська. – Взаємодопомога обов’язково принесе свої плоди. Ми багато робимо для того, щоб люди знали все, що стосується захисту їхнього бізнесу та вміли користуватися цими знаннями. Свої права треба відстоювати до кінця. Спільними зусиллями ми доб’ємося того, що правила і умови ведення бізнесу в країні будуть створені для людей, а не для того, щоб годувати владу. Врешті, я переконана, що саме громадянське суспільство, сильне і єдине, стане локомотивом якісного оновлення влади, руйнування старої політичної системи та запровадження в Україні справді народних реформ. Тільки таким чином нам вдасться сформувати нову економічну модель для країни, на фундаменті малого та середнього бізнесу. Це дасть можливість пожвавити підприємницьку активність і створити нові робочі місця. За всіма прогнозами, у посткризовому світі в лідери вийдуть країни, які створять найкращі умови для розвитку малого та середнього підприємництва. Я переконана, що Україна має всі перспективи стати саме таким лідером. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7573 / 1.6MB / SQL:{query_count}