Боса сила влади

На внутрішні війська у скарбниці катастрофічно бракує грошей 

На внутрішні війська у скарбниці катастрофічно бракує грошей 

Українська міліція є обтяжливою для бюджету та неефективною через брак оснащення. Їм бракує авто для перевезення осіб, взятих під варту, радіопристроїв та належного обмундирування, а брак коштів змушує до заробітків “на стороні”. До таких висновків дійшли експерти Рахункової палати.

Проведений ними аудит ефективності використання бюджетних коштів, передбачених внутрішнім військам, показує, що попри немаленькі цифри мобільного, оптимального за чисельністю військового формування так і не було створено. “Під час проведення аудиту встановили, що виділених коштів вистачає лише на оплату праці, комунальних послуг, харчування особового складу і частково – на забезпечення виконання внутрішніми військами службово-бойових завдань”, – роблять висновок перевіряючі. Відтак і кажуть, що українська міліція залишається громіздкою, нереформованою та ще й тисне на бюджет.

Зазначимо, що фінансування внутрішніх військ в останні чотири роки стабільно сягає десятої частини усіх видатків на МВС. У 2009-му році на них пішло понад мільярд гривень. Ця сума постійно зростає і у фінплані країни на 2012-ий передбачено 1 млрд 417 млн грн. При цьому фінансування цілого Міністерства внутрішніх справ сягнуло 14 млрд 474,6 млн грн. Аудитори стверджують, що неналежне забезпечення ресурсами змушує командирів військових частин шукати інших заробітків – особовий склад залучають до надання платних послуг стороннім організаціям, комерційним структурам і приватним підприємцям. Хоч і це не дало очікуваних результатів. 

“За таких умов питання належного ресурсного забезпечення вимагає прийняття управлінських рішень з оптимізації структури та чисельності внутрішніх військ, вжиття заходів, які допомогли звільнити солдатів від виконання невластивих їм функцій”, – йдеться у висновку аудиторів. У Рахунковій палаті стверджують – “реформа внутрішніх військ потрібна була ще позавчора”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8213 / 1.54MB / SQL:{query_count}