Забагато газу

Україна не хоче купувати в Росії задекларовані обсяги блакитного палива. У Білокам’яній кажуть, що це неможливо

Україна не хоче купувати в Росії задекларовані обсяги блакитного палива. У Білокам’яній кажуть, що це неможливо

Україна не може зменшити обсяги закупівлі російського газу. Про це йдеться у повідомленні офіційного представника ВАТ “Газпром” Сєргєя Купріянова. “Жодних документів про зміну обсягів поставок російського газу до України не підписувалося. При цьому особливо хотілося б наголосити, що питання про зменшення обсягів на численних переговорах про зниження з 2012-го ціни на російський газ українською стороною не порушувалося взагалі”, – каже Купріянов.

У повідомленні зазначе­но, що контракт купівлі-про­да­жу газу в 2009 – 2019 рр.,  підписаний “Газпромом” і “Наф­тогазом України”, можливості зміни обсягів закупівлі газу в односторонньому порядку не передбачає.

ДО ТЕМИ

“Те, що зробив Бойко, мене дуже здивувало. Пам’ятаю, що усвідомлення того, що треба скорочувати закупівлю російського газу, прийшло до уряду у вересні. На жаль, запізно”, – заявив парламентар від фракції БЮТ –“Батьківщина”, міністр енергетики в опозиційному уряді Олександр Гудима. 

“Відповідно до п. 2.2.3. контракту, “річна контрактна кількість (РКК)... може бути змінена за угодою сторін не пізніше ніж за шість місяців до початку відповідного року постачання. Угода сторін з питання зміни РКК має бути укладена у письмовій формі...” – зазначено у повідомленні.

Як відомо, 29 грудня 2011-го міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко повідомив, що Україна має намір знизити закупівлю російського газу в 2012-му майже удвічі – з передбачених контрактом 52 млрд куб. м до 27 млрд куб. м.

У відповідь 11 січня 2012-го голова “Газпрому” Алєксєй Міллєр заявив, що це всього лише “одностороннє рішення України” і домовлятися потрібно було за півроку. До цього глава “Газпрому” заявляв, що НАК “Нафтогаз України” в будь-якому випадку повин­на буде оплачувати щорічно не менше 33 млрд куб. м газу, згідно з підписаними у 2009-му контрактами на умовах “бери або плати”.

Після цього “Нафтогаз України” заявив, що завчасно попередив ВАТ “Газпром” про скорочення обсягів закупівлі газу в 2012-му. За даними компанії, чинним контрактом купівлі-продажу природного газу в 2009 – 2019 рр. від 19 січня 2009-го між НАК “Нафтогаз України” і ВАТ “Газпром” передбачена можливість зміни щорічного обсягу поставок газу.

У планах України протягом наступних чотирьох років більш ніж утричі скоротити імпорт російського газу (з близько 40 млрд нині до 12,5 млрд куб м у 2015-му) шляхом нарощування власного видобутку з 20 до 25 млрд куб. м, а також заміщення газу вугіллям та підвищення енерго­ефективності. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7735 / 1.55MB / SQL:{query_count}