Творчістю проти хвороби

Молода поетеса Юлія Соломко запрошує на благодійний вечір на підтримку онкологічнохворих дітей

ода поетеса Юлія Соломко запрошує на благодійний вечір на підтримку онкологічнохворих дітейЩоб допомагати людям, не обо­в’язково мати мі­льйонні статки. Це твердження доводить молода львівська поетеса, член Асоціації українських письменників Юлія Соломко (на фото). Дівчина вирішила підтримати онкохворих дітей та організувати благодійний вечір поезії, який відбудеться 10 грудня на камерній сцені театру ім. М. Заньковецької.

“Бажання допомогти зародилося спонтанно, після перегляду телесюжету, де наші депутати до скриньки пожертв для онкохворих дітей закинули дуже мало коштів. Проте в лікарні й цим грошам були раді. Після цього захотілося самій хоч якось допомогти діткам, полегшити їхні страждання”, – розповідає дівчина.

За словами Юлії, це не перший благодійний проект, яким вона займається. Раніше разом з друзями кожного року влаштовували свято для сиріт. Минулого року водили вихованців із дитячого притулку, що на вулиці Левандівській, 17, на святкову виставу. Цього ж року всі сили спрямували на збір коштів для онкохворих дітей.

“Чимало людей можуть виділити на доброчинність не так уже й багато коштів. Проте, коли об’єднати усі зусилля, переконана, отримаємо гарний результат. Я й сама не в змозі дати значну суму, натомість можу продемонструвати свій талант і в такий спосіб комусь допомогти. Коли зайшла в театр ім. М. Заньковецької провідати своїх знайомих, мені спало на думку влаштувати тут благодійний вечір”, – розповідає поетеса.

 

 

ДО ТЕМИ

До Дня святого Миколая учні та студенти Львова вирішили власним силами подарувати казку онкохворим діткам, які проведуть новорічні свята в лікарні. 

Відбудеться дійство 19 грудня, 

о 16.00, у Західно­українському спеціалізованому дитячому медичному центрі (так звана чорнобильська лікарня, онкогематологічне відділення), що на вул. Дністерській, 27. 

Усі охочі долучитися до акції можуть звертатися до координатора Назарія Лазура, 

тел.: (093) 900 28 59; 

(098) 66 99 436.  

Дирекція театру підтримала задум, і дівчина підготувала програму заходу. Допомогти їй зголосилися друзі та колеги. 

“Хочемо створити в чорних стінах камерної сцени гарну атмосферу, для цього запросили Театр Тіні та Світла “Див”, струнний квартет “Фенікс”, молоду співачку Лію Гранд, гурт СІМІ, який виконуватиме мої пісні, барда Оксану Романів, учасника шоу “Україна має талант”, співака Анд­рія Бему. Це перший такий проект, але не останній. Уже зараз зголошується безліч митців, які теж своєю творчістю хочуть допомогти врятувати чиєсь життя”, – каже Юлія Соломко. 

На благодійному вечорі стоятиме спеціальна скринька, в яку всі охочі вкидатимуть свої пожертви. Усі кошти, які будуть зібрані за квитки, також передадуть на благодійність. Наприкінці виступів гроші прилюдно перерахують і перекажуть на рахунок благодійного фонду “Крила надії”, який збирає кошти для онкохворих дітей при Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. 

“У благодійному фонді “Крила надії” вже був досвід проведення таких акцій, де на концертах ставили скриньки для пожертв. Ми відкриті до співпраці з різними людьми і раді кожній гривні, адже таким чином можна купити необхідні для життя дитини препарати. Кошти з цього благодійного вечора ми перекажемо на рахунок фонду, і вони підуть на лікування дітей”, – розповіла координатор адресної допомоги благодійного фонду “Крила надії” Марина Анісімова. 

Сьогодні під опікою фонду близько 60 дітей, з них нагальної допомоги щодня потребують до двох десятків. Їх можна врятувати, якщо вчасно надати допомогу, проте лікування дороге, адже на ліки ідуть тисячі гривень. Та хвороба дуже часто повертається, і доводиться боротися з нею з новими силами.

“Наразі дуже гостро стоїть питання із системами для приготування тромбоконцентрату. На львівській станції переливання крові стоїть новий сепаратор, для якого підходять системи “Trima”. Вартість системи – 2500 гривень. Вони потрібні як у хірургії, так і в гематології. На місяць потрібно мінімум десять штук – це 25000 гривень”, – каже Марина Анісімова. 

Окрім дорогого лікування, хворим діткам потрібна і моральна допомога. І не тільки на свята, а й щодня. Їм важливо відчувати себе потрібними комусь. Відчувати, що світ поза лікарняною палатою не жорстокий і в ньому завжди добро перемагає зло. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7693 / 1.58MB / SQL:{query_count}