Українські новини: телеграф

Нашій країні бракує токарів і слюсарів, а також залишається попит на лікарів, інженерів, фахівців у галузі ІТ. 

Україні бракує токарів і слюсарів

Нашій країні бракує токарів і слюсарів, а також залишається попит на лікарів, інженерів, фахівців у галузі ІТ. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров. “Серед професій, на які вакансій найменше – бухгалтер, економіст, спеціаліст держслужби, менеджер збуту, секретар-референт”, – сказав він, інформує ЛІГАБізнесІнформ.   
За словами Азарова, Україна має привести систему професійної і вищої освіти у відповідність до вимог національної економіки та готувати фахівців за найбільш дефіцитними напрямами. Микола Азаров зазначив, що необхідно якнайшвидше визначити повний перелік спеціальностей і професій, потреба в яких збільшуватиметься відповідно до зростання економіки. “Ми маємо отримати повне і чітке уявлення про ситуацію на ринку праці на найближчі п’ять років”, – наголосив він. Азаров дав доручення Мінекономіки, Мінсоцполітики та Міносвіти із залученням Національної академії наук (НАН) “зробити глибокий аналіз перспективних тенденцій на ринку праці і розробити проект балансів між демографічною ситуацією, фаховою підготовкою і розвитком економіки… І обов’язково треба відродити в школах те, що раніше називали профорієнтацією. Тобто роз’яснювати батькам і дітям, який фах є запитаним в економіці”, – додав глава уряду.

Акцизи проти курців

Збільшення акцизів неефективне у боротьбі з курінням – такого висновку дійшли соціологи “Бюро статистичного аналізу”, провівши дослідження в найбільших містах України. Майже 40% опитаних українських курців заявляють, що все одно купуватимуть сигарети улюблених марок, навіть якщо тютюнова продукція і подорожчає після збільшення ставок акцизного збору. Більше того – 75% українських курців вважають, що збільшення акцизного збору на тютюнові вироби призведе до збільшення продажу нелегальних сигарет. Уже зараз, зазначають соціологи, близько 15% ринку тютюнових виробів – це небезпечна для здоров’я нелегальна продукція з Молдавії та Росії.

Репутація – на четвертий десяток

Україна посіла 40 місце серед 50-ти країн, що увійшли до списку держав із найкращою репутацією, укладеного Нью-Йоркським інститутом репутації. Країною з найкращою репутацією визнано Канаду. Друге місце у рейтингу отримала Швеція, третє – Австралія. До десятки країн із найкращою репутацією потрапили також Швейцарія, Нова Зеландія, Норвегія, Данія, Фінляндія, Австрія та Нідерланди. США ж за рівнем репутації посіли 23-те місце, а Польща – 26-те. Україну в рейтингу розмістили на 40 місці зразу після Болівії. Таким чином наша країна обігнала Ізраїль (41-ше місце), Китай (43-тє) та Росію (45-те). Рейтинг було створено на підставі оцінки основних категорій: ефективний уряд, розвинена економіка та привабливе середовище. 
Президент дозволив приватизацію гуртожитків 
Глава держави підписав закон, який дозволить мешканцям гуртожитків стати власниками своїх помешкань. Згідно зі Законом “Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”, на приватизацію мають право громадяни, які на законних підставах і не менше ніж п’ять років проживають у гуртожитках та не мають іншого власного помешкання. Документ передбачає також подовження на три роки мораторію на відчуження гуртожитків. Як заявив Віктор Янукович,  віднині мешканців гуртожитків не матимуть права відселяти з приміщень, у яких вони мешкають. “Кожен українець має бути впевненим у своєму майбутньому у власних стінах”, – наголосив президент. 

Військовим підвищать зарплату

Міністерство оборони ініціює підвищення зарплат військовослужбовців до рівня держслужбовців. Про це повідомив начальник департаменту фінансів Міноборони Іван Марко. “Зараз посадові оклади військовослужбовців на 55% менші, ніж посадові оклади державних службовців. Ми це питання піднімаємо – і нас підтримують всі силові структури і відомства – про те, щоб вирівняти ці розміри посадових окладів”, – сказав він. За словами Ігоря  Марка, прем’єр-міністр дав відповідне доручення, і Міністерство соцполітики готує відповідний проект постанови уряду.

… і залізничникам також 

Із листопада працівникам залізниці на 3,5% підвищать зарплату. Про це повідомили у прес-службі Держадміністрації залізничного транспорту. 
Згідно з наказом “Укрзалізниці” від 26.09.2011, з 1 листопада 2011 р. годинні тарифні ставки і посадові оклади залізничників підвищаться на 3,5%. Завдяки збільшенню обсягів перевезень із початку року до рівня минулого року та планових завдань, керівництвом галузі було прийнято рішення про підвищення посадових окладів (тарифних ставок) із 1 квітня на 8% та з 1 липня – на 5%. На кінець 2011-го планують підвищити зарплату на 20%, тоді як фінансовим планом було закладено 15%.
Так, за 8 місяців 2011-го середньомісячна зарплата працівників звичайної діяльності на залізницях України становила 3190,6 грн і зросла відносно відповідного періоду торік на 16,3%. Серед галузей економіки залізничники за рівнем зарплати за  8 місяців 2011-го посіли 10 місце.

Європейська класифікація потягів від “Укрзалізниці” 

Нову систему класифікації пасажирських потягів запровадить “Укрзалізниця”. Зараз пропозиції перебувають на розгляді у Міністерстві інфраструктури, інформує прес-центр “Укрзалізниці”. Якщо міністерство  погодиться, тоді потяг поділятиметься на такі класи: Євро Ситі, Інтер Ситі+, або просто Інтер Ситі. Окрім цього, ще буде Регіональний експрес, Регіональний потяг; Євро Найт – це нічні пасажирські потяги, Нічний експрес, Нічний швидкий, Нічний пасажирський. Наприклад, Євро Ситі – денний потяг високошвидкісного міжнародного сполучення. Сьогодні в Україні потяги класифікують як швидкі пасажирські, прискорені і звичайні пасажирські. Потяги можуть бути фірмовими і підвищеного комфорту.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9411 / 1.59MB / SQL:{query_count}