На подолання сказу бракує грошей

Україні потрібно майже 100 млн гривень, аби подолати сказ.

Україні потрібно майже 100 млн гривень, аби подолати сказ.

Про це зазначає перший заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Володимир Горжеєв. “Тих грошей, які виділяє влада, достатньо, щоб повністю забезпечити ті регіони, у яких поширений сказ – це схід України. Але, на мою думку, цього недостатньо, бо роботу маємо проводити на всій території України”, – каже Володимир Горжеєв. За його словами, якби таку роботу проводили в усій Україні, то суттєвого результату було б досягнуто через чотири-п’ять років. 
Для того, щоб подолати сказ серед диких тварин, фінансування треба збільшити в кілька разів. “На проблему сказу в диких тварин держава витрачає близько 28 млн грн. На вакцинацію – майже
10 млн. Аби цілком подолати проблему сказу в Україні, потрібно майже 100 млн грн”, – каже посадовець. 
Як стверджує Горжеєв, між Україною та ЄС є домовленість про те, що європейці фінансуватимуть заходи з профілактики сказу на прикордонних територіях України. За оцінками ВООЗ, сказ належить до п’яти найбільш небезпечних зооантропонозів і є особливо небезпечною гострою вірусною хворобою тварин і людей, яка вражає центральну нервову систему.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8195 / 1.53MB / SQL:{query_count}