Ядерні долари США

Американці дадуть гроші на ліквідацію запасів високозбагаченого урану в Україні 

Сполучені Штати виділять Україні більш як 60 млн доларів на ліквідацію високозбагаченого урану і будівництво дослідної ядерної установки. Як повідомили в Держдепартаменті США, держсекретар США Гілларі Клінтон і міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко підписали меморандум про взаєморозуміння у співпраці щодо ядерної безпеки.
Згідно з документом, Україна зобов’язується до березня 2012-го, до наступного саміту з ядерної безпеки, позбутися всіх своїх запасів високозбагаченого урану. США, своєю чергою, зобов’язуються надати Україні фінансову і технічну допомогу, щоб сприяти ліквідації високозбагаченого урану і модернізації українських цивільних ядерних дослідницьких об’єктів.Зокрема, США сприятимуть перетворенню цих об’єктів для роботи з більш безпечним низькозбагаченим ураном і будівництву в Україні сучасної дослідницької ядерної установки “Джерело нейтронів”.
Передбачається, що зазначена установка вироблятиме більш ніж 50 різних медичних ізотопів для лікування раку та інших захворювань. Узгодження всіх етапів будівництва установки очікується до березня 2012-го, а повне введення  в експлуатацію – до 2014-го.
Нагадаємо, торік
12 квітня президент України під час зустрічі з президентом США заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану. У спільній заяві глав держав, оприлюдненій за підсумками зустрічі, наголошується, що очільник США позитивно оцінює рішення України відмовитися від усього запасу високозбагаченого урану в обмін на необхідну технічну і фінансову допомогу в цьому питанні з боку США.

Американці дадуть гроші на ліквідацію запасів високозбагаченого урану в Україні 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8420 / 1.54MB / SQL:{query_count}