Українцям дадуть нові паспорти

Уряд зареєстрував у ВРУ законопроект про введення нових документів, що засвідчують українське громадянство.

Уряд зареєстрував у ВРУ законопроект про введення нових документів, що засвідчують українське громадянство. Зокрема, документ передбачає заміну внутрішнього паспорта на посвідчення громадянина України та використання за кордоном паспорта громадянина України з біометричними даними власника.

“Посвідчення громадянина України є основним документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на її території, – сказано в проекті. – Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, під час перетинання Державного кордону України та перебування за кордоном”.

До паспорта громадянина України, за пропозицією Кабміну, крім інших даних, вносяться дані біометричної ідентифікації. Як роз’яснено в законопроекті, “біометрична ідентифікація” – це спосіб посвідчення особи або підтвердження належності їй документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, шляхом розпізнавання та зіставлення зафіксованих біометричних даних (зображення рис обличчя, відбитків одного з пальців кожної руки та підпису особи), що підлягають машинному зчитуванню, з біометричними даними особи.

У разі ухвалення цього законопроекту, видані до набуття ним чинності документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, будуть дійсними протягом строків, визначених нормативно-правовими актами, відповідно до яких вони були видані, або до визнання їх недійсними, але не пізніше 1 січня 2018 року.

Як відомо, введення електронних документів із біометричними даними вимагав Євросоюз для лібералізації візового режиму з Україною.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8415 / 1.54MB / SQL:{query_count}