Суперечка про обов’язок батька

Президент наклав вето на зміни до Сімейного кодексу, якими накладався обов’язок на батька забирати дитину із пологового будинку. Відповідні зміни парламентарі прийняли 15 березня

Президент наклав вето на зміни до Сімейного кодексу, якими накладався обов’язок на батька забирати дитину із пологового будинку. Відповідні зміни парламентарі прийняли 15 березня. Тоді на законодавчому рівні прописали обов’язок чоловіка, який не перебуває у шлюбі із жінкою, забрати дитину із пологового будинку, якщо цього не зробила сама матір новонародженого і якщо батьківство чоловіка встановлено.

Коментуючи рішення глави держави, перший заступник голови адміністрації Президента Олена Лукаш повідомила, що “підтримуючи наявність такого обов’язку батька, глава держави водночас вважає, що це положення потребує чіткої деталізації у питанні,  яким чином має бути встановлено батьківство для дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі”. За словами представника Президента у КСУ, відсутність такої норми може спричинити те, що невідомі люди з метою торгівлі зможуть забирати дітей із пологових будинків, використовуючи прийнятий ВРУ механізм.

Президент, за словами Олени Лу­каш, також вважає, що необхідно вирішити і питання надання добросовісному батькові гарантій виконання цього обов’язку, а також визначити механізм повідомлення батька про народження дитини. Наразі зміни до статті 143 Сімейного кодексу України відправлено на повторне опрацювання із додатковими зауваженнями Президента.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8053 / 1.53MB / SQL:{query_count}