Вода з джерела – не завжди безпечно

У нашому місті є досить багато джерел і біля них часто можна побачити львів’ян, які набирають воду, вважаючи, що вона краща, ніж з водопроводу

У нашому місті є досить багато джерел і біля них часто можна побачити львів’ян, які набирають воду, вважаючи, що вона краща, ніж з водопроводу. Однак, слід пам’ятати, що не з кожного підземного джерела воду можна пити без шкоди для здоров’я.

Так, голова Львівської міської організації політичної партії  “Громадянська позиція” Анатолій Забарило звернувся до головного державного лікаря санепідемстанції Галицького району Віктора Винара та начальника адміністративно-технічного управління при Львівській міській раді Інни Свистун із проханням зробити хімічний аналіз води з підземного джерела, що на вулиці Замковій (неподалік каплички) на харчову відповідність та придатність до вживання.

На цей запит надійшла відповідь від головного державного лікаря СЕС Галицького району Львова. У ній зазначено, що лабораторії Львівської обласної СЕС, Львівської міської СЕС та Галицької районної СЕС провели перевірку цього джерела. Хоч це джерело і користується популярністю серед городян, однак, як зазначається у відповіді Віктора Винара, воно “є декоративним джерелом у парковій зоні і не є паспортизоване (технічних характеристик немає)”.

Дослідженнями встановлено, що вода в цьому джерелі є непридатною до використання, адже у ній майже удвічі перевищена гранично допустима норма концентрації нітратів, що свідчить про органічне забруднення води. Також у воді з цього джерела було виявлено, загальні коліформи, яких, згідно із  затвердженими санітарно-гігієнічними нормами, не повинно бути.

Використання ж води такої якості може, за словами Віктора Винара, “спричинити спалах інфекційної захворюваності з водних шляхом передачі інфекції”. Тому на цьому та інших декоративних джерелах у нашому місті мають бути встановлені таблички з попередженням про заборону використання води в питних цілях. І нехтувати такими попередженнями львів’янам не варто.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8093 / 1.54MB / SQL:{query_count}