Ветеринарам болить

Львівські ветеринари обурені забороною використання кетаміну під час операцій тварин

Львівські ветеринари обурені забороною використання кетаміну під час операцій тварин

Лікарі тварин у розпачі від заборони використання кетаміну у своїй практиці. Рішення Кабміну про внесення речовини, яку широко використовують у практиці ветеринарні лікарі для загальної анестезії тварин, до групи “психотропні засоби” забороняє її використання. Відтак зробити операцію тварині безболісно тепер неможливо.

– Препаратів, які б могли замінити кетамін, фактично нема. Ветеринари писали листи до Кабінету Міністрів і в державну ветеринарну службу, відповіді поки що немає, але на неї всі очікують, – розповідає “Пошті” Андрій Курач,  голова Західноукраїнського товариства захисту тварин, ветеринарний лікар. – У Польщі, до прикладу, доступ до знеболювальних речовин набагато ширший, там дозволяють використовувати навіть транквілізатори. Механізм доставки до ветеринарів налагоджений. Натомість в Україні, щойно навчилися використовувати кетамін, який знечулює під час операції, як його заборонили.

За словами Ігоря Стасюка, заступника директора департаменту Держкомнаркоконтролю КМУ, рішення про обмеження використання кетаміну було прийнято після серйозного аналізу зловживань на чорному ринку.

– З огляду на рекомендації Міжнародного комітету з контролю над наркотиками, з нашого боку були дані пропозиції Кабміну обмежити доступ до таких препаратів. Водночас, ми розуміємо всі складнощі і зі свого боку будемо підтримувати пропозицію ветеринарних лікарів та виробників лікарських препаратів щодо відстрочки, – сказав Ігор Стасюк.

Та навіть відтермінування не врятує ситуацію, адже інших сертифікованих ефективних ін’єкційних препаратів з аналогічною дією для загальної анестезії тварин в Україні немає. З тих препаратів, що нині є у списку дозволених, залишилися тільки ті, які лише знерухомлюють, але не знеболюють. Використовувати анестезію, призначену для людей, ветеринар не має права: у лікаря є список дозволених до застосування препаратів, де ця анестезія не значиться. Зараз Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України готує відкритого листа до Президента України з проханням переглянути дану постанову щодо застосування кетаміну у ветеринарній медицині.

При цьому фахівці ветеринарної медицини звернули увагу на те, що серйозного наукового обґрунтування необхідності обмеження використання кетаміну у ветеринарній практиці або фактів протиправного його використання ветеринарами розробники документа не надали.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7946 / 1.55MB / SQL:{query_count}