19 років для екс-президента

Чень Шуйбянь, колишній президент Тайваню, та його дружина У Шучжень, яких обвинувачують у хабарництві, засуджені до 19 років позбавлення волі

Чень Шуйбянь, колишній президент Тайваню, та його дружина У Шучжень, яких обвинувачують у хабарництві, засуджені до 19 років позбавлення волі. Такий вирок колишній президентській родині оголосив верховний суд Тайваню після розгляду апеляції Чень Шуйбяня на рішення суду нижчої інстанції за одним із звинувачень, пов’язаних з корупцією під час забудови земельних ділянок і призначення деяких державних чиновників.

Зазначимо, що в кримінальній справі є й інші обвинувачення, які під час засідання верховного суду не розглядалися: відмивання грошей і нецільове використання бюджетних коштів. На думку експертів, рішення верховного суду може вплинути на результати виборів до місцевого парламенту, які відбудуться 27 листопада. Як відомо, Чень Шуйбянь у минулому представляв інтереси опозиційного руху і для багатьох виборців є носієм ідей опозиційних партій, які виступають за цілковиту незалежність Тайваню від КНР.

Нагадаємо, що Чень Шуйбянь був заарештований 2008 року. Із самого початку екс-президент заперечував усі звинувачення, наполягаючи на тому, що його арешт має суто політичний характер. На знак протесту Чень Шуйбянь неодноразово оголошував голодування. Натомість його дружина визнала звинувачення у відмиванні грошей і підробці документів, але в корупції і витраті бюджетних коштів зізнатися відмовилася.

У вересні 2009 року суд визнав Чень Шуйбяня винним у привласненні бюджетних коштів і хабарництві. Серед звинувачень: розтрата більше 3 мільйонів доларів спеціального президентського фонду, отримання хабарів на дев’ять мільйонів в обмін на виділення земельних ділянок і ще 2,73 мільйона як “відкат” від будівельних фірм, що добивалися державних контрактів. Також його обвинувачували у відмиванні грошей через швейцарські банки і підробці документів. Його дружину і декількох найближчих родичів визнали винними у відмиванні грошей.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7989 / 1.54MB / SQL:{query_count}