Нові умови вступу до вишів на 2011 рік

Скидається на те, що міністр освіти та науки Дмитро Табачник не дасть нам спокійно жити. Від його нововведень вже голова йде обертом, а він підкидає все нові

Скидається на те, що міністр освіти та науки Дмитро Табачник не дасть нам спокійно жити. Від його нововведень вже голова йде обертом, а він підкидає все нові. Днями його відомство затвердило умови вступу до вищих навчальних закладів на 2011 рік. На абітурієнтів чекають три хвилі зарахування та електронна форма прийому документів.

Ті з абітурієнтів, хто закінчив школу в 2007 році чи раніше, зможуть самі обирати, проходити тестування чи складати іспити. І якщо торік така норма поширювалася тільки на вступ на заочне і вечірнє відділення, то тепер і на стаціонар.

Крім того, в нових правилах задекларовано три хвилі зарахування на бюджет: у перший, шостий і восьмий дні після закінчення прийому потрібних документів.

Головна інтрига майбутньої кампанії – попередній електрон­ний прийом документів – залишилася. Розробляти його принципи доручили безпосередньо вищим навчальним закладам. Свої пояснення схеми електронного прийому документів вони повинні включити в умови прийому, які з’являться в середині листопада.

Чотири важливі моменти, які потрібно знати випускникам та їхнім батькам:

1. Сертифікати ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання):
Подавати документи наступного року дозволили за минулорічною схемою: максимум до п’яти вузів і на три спеціальності в кожному з них. Таким чином, в абітурієнтів є 15 спроб. Вступники можуть подати сертифікати ЗНО, видані в 2011-му, а також у 2008, 2009 і 2010 роках. Мінімальний бал сертифіката залишився незмінним – 124, однак на деякі спеціальності на розсуд вишу він може становити і 170.

2. Довузівська підготовка:
Уперше з часів запровадження правил вступу за сертифікатами ЗНО абітурієнти, які відвідували курси довузівської підготовки, отримають привілеї. До свого рейтингового бала слухачі курсів отримають, згідно з новими правилами, 20 балів. Однак додаткові бали за довузівську підготовку дадуть тільки в тому ВНЗ, де абітурієнт її проходив. При цьому сама підготовка повинна тривати не менше трьох місяців і щонайменше 150 аудиторних годин.

3. Додаткові бали та пільги:
Переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсу-захисту МАН позбавили права на першочерговий вступ. Тепер діти, які посіли 1-ше місце, отримають до своїх конкурсних балів додаткові 50 балів, 2-ге місце – 40, 3-тє місце – 30 балів. Вундеркінди зможуть користуватися належними пільгами лише на профільних спеціальностях.

Як і раніше, першими у списках на зарахування будуть пільговики. За новими умовами, це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, інваліди I і II груп та діти-інваліди до 18 років, чорнобильці, діти шахтарів, а також діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах (зокрема діти загиблих під час аварії на шахті ім. Засядька), діти військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов’язків.

4. Як будуть формувати списки:
Основним джерелом інформації про формування списків на зарахування для абітурієнтів, як і в 2010-му, стане система “Конкурс”. Незважаючи на її недосконалість та проблеми з сервером, МОН зобов’язало приймальні комісії передавати дані для “Конкурсу” щонайменше раз на добу.

У рейтинговому списку абітурієнти повинні розташуватися у такому порядку: вступники, зараховані поза конкурсом; вступники, рекомендовані до зарахування за результатами співбесіди; вступники, які беруть участь у загальному конкурсі.

Конкурсний бал, як і минулого року, буде складатися з суми балів ЗНО та середнього бала атестата, переведеного в 200-бальну систему.

Календар абітурієнта-2011

З 2 червня до 10 липня – тестування з усіх предметів ЗНО.

1 липня – початок прийому документів до вишів.

До 22 липня розглядаються апеляції щодо ЗНО.

22 липня закінчується прийом документів в абітурієнтів, які будуть здавати творчі конкурси.

23 – 31 липня проводяться творчі конкурси та вступні іспити для тих, хто закінчив школу 2007 року і раніше.

31 липня завершується прийом документів.

1 серпня вивішуються списки рекомендованих до зарахування до ВНЗ.

6 серпня і 8 серпня – друга і третя хвилі формування списків рекомендованих до зарахування на бюджет.

До 10 серпня приймальні комісії зараховують абітурієнтів, які пройшли на бюджет, до 25 серпня – на контракт.

Олена Мусієнко
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7462 / 1.58MB / SQL:{query_count}