Небезпечна пошта

Бомби для євреїв не долетіли до Америки

Бомби для євреїв не долетіли до Америки

Минулого тижня спецслужби США гучно відрапортували про запобігання аж двом великим терактам. Щоправда, були змушені скромно зазначити, що успіх був би неможливий без “сприяння колег із деяких країн”.

Суть справи така: в аеропортах Лондона та Дубая були перехоплені дві посилки з вибухівкою, адресовані іудейським релігійним організаціям у Чикаго. Підозрілі пакунки для американських синагог, начинені вибуховою речовиною PETN (пентрит), були знайдені на борту вантажних літаків, що летіли з Ємену транзитом до Сполучених Штатів. Поки не відомо, де, за задумом терористів, повинні були відбутися вибухи – у літаках чи після доставки посилок адресатам.

Реакція виявилася швид­кою та жорсткою. В усіх американських аеропортах були посилені заходи безпеки. Найбільші американські компанії, що спеціалізуються на вантажних авіаперевезеннях – UPS і FedEx – призупинили перевезення будь-яких вантажів з Ємену. Винищувачі військово-повітряних сил США почали повітряний супровід пасажирських літаків, що виконували рейси з Об’єднаних Арабських Еміратів до США.

Радник президента США з боротьби з тероризмом Джон Бреннан оголосив, що інформацію про посилки з вибухівкою американським спецслужбам надала влада Саудівської Аравії. Також до операції долучилися спецслужби Британії, Об’єднаних Арабських Еміратів та інших країн. Гуртом визначили, що за невдалим подвійним терактом стоїть єменський осередок “Аль-Каїди”. Барак Обама негайно пообіцяв знищити цей осередок. У США вважають, що вибуховий пристрій, найімовірніше, змайстрував експерт “Аль-Каїди” з вибухових речовин Ібрагім Гассан аль-Азірі.

Зрештою, за оцінками експертів, єменський осере­док “Аль-Каїди”, більш відомий під назвою “Аль-Каїда” на Аравійському півострові”, останнім часом є найактивнішим підрозділом цієї терористичної організації. Номінально центральним відділенням “Аль-Каїди” усе ще залишається пакистанське, але воно ослаблене постійними атаками американських безпілотників, що стартують з території сусіднього Афганістану. Вперше “Аль-Каїда” на Аравійському півострові” голосно заявила про себе в лютому 2010 року. Тоді на борту літака, що летів з Амстердама в Детройт, було затримано нігерійця Умара Фарука Абдулмуталлаба, який мав при собі пентрит. Незабаром з’ясувалося, що нігерієць намагався здійснити теракт за наказом власне єменської “Аль-Каїди”.

У серпні 2010 року Центральне розвідувальне уп­равління США офіційно оголосило, що на даний момент “Аль-Каїда” на Аравійському півострові” є однією з основних загроз безпеці Сполучених Штатів. А 11 жовтня лідер єменської “Аль-Каїди” Кассем аль-Рімі виступив з відеозверненням, в якому заявив про створення власної армії, яка “займеться звільненням Ємену від хрестоносців і їхніх агентів-віровідступників”.

Анонімні джерела американських мас-медіа вже давно пророкують, що США скерують на боротьбу з єменськими бойовиками безпілотниками. У світлі останніх подій ці прогнози починають видаватися правдивими. А надто, що плацдарм, звідкіля можна здійснювати безпілотні атаки, в американців уже давно готовий – Саудівська Аравія. Тим паче, що саме вона повідомила Сполучені Штати про посилки з пентритом і тим самим показала готовність до співпраці і саме вона межує з Єменом.

P. S. У суботу влада Ємену повідомила про арешт жінки, яка нібито причетна до відправки двох посилок з вибухівкою. Тривають активні пошуки інших підозрюваних, пов’язаних з осередком “Аль-Каїди” на Аравійському півострові”.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7512 / 1.56MB / SQL:{query_count}