Черчілля звинуватили в голодоморі

Колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчілля звинуватили в причетності до масового голоду в Індії в роки Другої світової війни

Колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчілля звинуватили в причетності до масового голоду в Індії в роки Другої світової війни, повідомляє часопис “The Daily Telegraph”. З такими сенсаційними претензіями до покійного політичного діяча виступила у своїй книзі “Таємна війна Черчілля” (“Churchill’s Secret War”) американська письменниця індійського походження Мадхушрі Мукерджі.

Як відзначає автор, після окупації Японією Бірми припинилися поставки бірманського рису до Індії. У той же час рисові поля на заході Індії масового перепрофільовувалися на вирощування джуту – цінної технічної культури, з якої виготовляли мішки та мотузки для британських збройних сил. Вінстон Черчілль, як стверджує американська письменниця, відмовився надати допомогу індійцям, серед яких почався масовий голод, посилаючись на відсутність вільних вантажних кораблів. Мадхушрі Мукерджі стверджує, що внаслідок таких дій британського прем’єра в Калькутті й штаті Західна Бенгалія від голоду загинуло більше мільйона осіб.

Крім того, Мадхушрі Мукерджі опублікувала невідомі досі документи, з яких зрозуміло, що під час описаних подій британські судна регулярно перевозили зерно з Австралії в країни середземноморського регіону, де гострої недостачі продовольства не було. Ба більше, їхні маршрути пролягали повз індійський субконтинент, де в цей час від голоду помирали тисячі осіб. Однак Черчілль багаторазово ігнорував пропозиції доставити продовольство в Індію, які висловлювали Австралія та Сполучені Штати – навіть коли США запропонували використати для цього американські кораблі й судна. У своїй книзі Мадхушрі Мукерджі стверджує, що таку поведінку Вінстона Черчілля можна пояснити расистськими переконаннями британського прем’єр-міністра.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8187 / 1.54MB / SQL:{query_count}