Героям слава!

Віктор Ющенко присвоїв Степанові Бандері звання Героя України

Віктор Ющенко присвоїв Степанові Бандері звання Героя України

22 січня Президент України Віктор Ющенко присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена Держави Степанові Бандері - Провідникові Організації українських націоналістів. Про підписання відповідного указу Президент повідомив, виступаючи із промовою з нагоди Дня соборності в Національній опері України. В Указі Президента йдеться, що звання Героя України Степанові Бандері посмертно присвоєно "за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу".

Нагороду з рук Президента отримав Степан Бандера, онук Провідника ОУН.

Віктор Ющенко наголосив, що цієї події, безумовно, "багато років чекали мільйони українських патріотів".

Нагадаємо, українські національно­патріотичні сили неодноразово просили присвоїти Степанові Бандері звання Героя України. А в останні місяці з цього приводу в Україні розгорнулася активна кампанія, зокрема, акції відбулися у Тернополі, ІваноФранківську, Львові. У грудні 2009 року на зустрічі із мешканцями Вінниці глава держави заявив, що не бачить проблеми в офіційному визнанні Бандери Героєм.

 

Суб'єктивний погляд

Володимир В'ятрович,
кандидат історичних наук, дослідник історії УПА, директор Галузевого державного архіву СБУ:

- Це, безумовно, правильний і логічний крок політики Президента Ющенка. Я не знаю, чому він так довго не робив його, проте важливим є факт, що нарешті Бандеру офіційно визнано Героєм України. Це дуже багато важить для повернення української історичної правди та для визнання справжніх героїв нашої держави.

Іван Гель,
активний учасник національно­визвольного руху, один із засновників Української Гельсінської спілки, засуджений на 10 років радянських таборів особливо суворого режиму та 5 років заслання. 1990 - 1994 рр. - перший заступник голови Львівської обласної ради, очолював обласну комісію відновлення прав реабілітованих:

- Визнання Президентом України в надзвичайно складних політичних умовах є дуже мужнім кроком. Це визнання героїчності не лише самого Бандери, але й усього українського національно­визвольного руху та людей, які боролися у цьому русі. Ми не вважаємо потрібним, щоб учасникам визвольного руху чимось платили, але для нас це моральна сатисфакція і велика історична подія. І кожен ветеран УПА, зв'язкова, партизан, ті, хто за участь у визвольному русі відбули роки таборів, бачать у цьому указі і своє визнання. Навряд чи для ветеранів УПА з цього указу будуть якісь практичні наслідки, адже Ющенко йде, а Тимошенко чи Янукович не будуть перейматися цими людьми. Але, не соромлячись, скажу, що коли я почув, як Ющенко зачитував цей указ, мені скотилася сльоза...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8733 / 1.55MB / SQL:{query_count}