Без роботи

Транснаціональні корпорації масово скорочують працівників. Працівники ображаються і страйкують

Транснаціональні корпорації масово скорочують працівників. Працівники ображаються і страйкують


У Філадельфії і її передмісті (штат Пенсільванія) не їздять маршрутні автобуси й метро через страйк, що проводить профспілка транспортних робітників, яка об'єднує у своїх рядах понад 5 тисяч машиністів, диспетчерів і механіків управління транспорту південносхідної Пенсильванії. Транспортники вимагають підвищення зарплати, що становить 52 тисячі доларів у рік, на 4% щорічно й збереження при цьому низки пільг з медичного забезпечення.

Світова економічна криза п'є кров не лише українцям. Розвинені країни теж страждають, причому в цивілізованій Європі втрата постійної роботи значно страшніша, ніж у нас. Європейці сидять по вуха у кредитах, а банки проблеми позичальників хвилюють так само, як американського шерифа відсутність в індіанців нових вігвамів: гроші позичив - віддавай і про відсотки не забувай.

Johnson
без Johnson'а

Днями про намір скоротити 6 7 відсотків персоналу (або кожного 14го співробітника) оголосила всесвітньо відома компанія "Johnson & Johnson". Як наголошує "The Wall Street Journal", це означає, що без роботи можуть залишитися 8400 осіб. Власники "Johnson & Johnson" очікують, що програма оптимізації бізнесу, в рамках якої й заплановані скорочення, допоможуть заощадити до 2011 року 1,4 1,7 мільярда доларів. Нагадаємо, що "Johnson & Johnson" є одним з найбільших у світі виробників засобів гігієни та медичного устаткування. За підсумками минулого року, виторг компанії перевищив 63 мільярди доларів, а прибуток становив близько 13 мільярдів.

Мобільні скорочення

Майже аналогічну програму оптимізації бізнесу започаткувала й фінсько­німецька компанія "Nokia Siemens Networks", чиє керівництво має намір скоротити 7 9 відсотків свого штату, що становить на сьогодні близько 64 тисяч осіб. Таким чином без роботи залишаться від 4500 до 5800 осіб. Тутешні власники сподіваються зекономити в такий спосіб приблизно 500 мільйонів євро.

"Nokia Siemens Networks" - "донька" фінської корпорації "Nokia" і німецької "Siemens", яка виготовляє устаткування для операторів мобільного й стаціонарного зв'язку. Компанія працює у 150 країнах світу.

До речі, останнім часом фінансові труднощі спостерігаються й у самої "Nokia". У середині жовтня компанія повідомила про перші збитки за останні десять років. Втрати компанії у третьому кварталі 2009 року становили 559 мільйонів євро, у той час як у липнівересні 2008го був зафіксований прибуток в мільярд євро. Ще на початку поточного року для скорочення витрат "Nokia" була змушена звільнити понад півтори тисячі співробітників.

Пішки по шпалах

Учора співробітники залізничної компанії "Eurostar" у Бельгії розпочали 24годинний страйк. Причина - плани керівництва щодо реструктуризації вантажного бізнесу свого філіалу - SNCB, які, на думку профспілки, викинуть на шпали кілька тисяч працівників.

Усю минулу добу на бельгійських коліях сумно стовбичили модернові потяги "Eurostar", а пасажирам пропонували або їхати автом, аби йти пішки.

Компанія "Eurostar" була створена 1994 року. Під цим брендом виконують рейси 27 високошвидкісних потягів, здатних розвивати швидкість до 300 кілометрів на годину. Потяги "Eurostar" курсують у Бельгії, Британії, Нідерландах і ще в деяких інших європейських державах.

Хочеш мати роботу - пий горілку

Натомість у сусідній Білорусі зовсім інші нюанси - замість того, щоб скорочувати працівників, тутешні підприємства в наказовому порядку зобов'язали працевлаштувати кілька тисяч осіб. І кого? Директори майже семи тисяч підприємств, що потрапили до "чорного списку", повинні найняти на роботу громадян, з різних причин позбавлених батьківських прав. Причому в урядовому циркулярі особливо наголошується на важливості працевлаштування саме алкоголіків.

Оригінальна ініціатива білоруського міністерства праці й соціального захисту зумовлена високим рівнем державних видатків на утримання дітей, чиїх батьків суди позбавили батьківських прав.

Щоб тим капосникам життя не видавалося медом, вирішили замість прав потішити їх обов'язком самим заробляти на своїх колишніх дітей. А хто не захоче робити це добровільно - матиме затишні нари в котрійсь із колоній, де працювати точно змусять і заробіток точно перерахують до відповідного дитячого будинку.

Найбільше в цій ситуації бідкаються директори підприємств. Воно, звичайно, зайві руки потрібні, але ж і п'янки на робочих місцях почнуться, аж гай шумітиме.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9175 / 1.57MB / SQL:{query_count}