ЗНОву по-іншому!

Міністерство освіти та науки України затвердило нові умови вступу до вищої школи. Отже, що повинні знати вступники 2010 року і до чого їм варто підготуватися?

Міністерство освіти та науки України затвердило нові умови вступу до вищої школи. Отже, що повинні знати вступники 2010 року і до чого їм варто підготуватися?

По-­перше, крім тесту з української мови та літератури запровадили обов'язкове тестування з математики або історії України. За словами Лариси Сере­дяк, директора Львівського центру незалежного оцінювання, у минулому році математику для складання ЗНО обрали 56% випускників шкіл Львівщини. Цей показник був найвищим в Україні. Любителів історії України виявилося лише 32%.

По-­друге, вступникам доведеться, крім основних предметів, винесених на тестування, добряче вчити всі інші, адже середній бал атестата тепер враховуватимуть і додаватимуть до балів, отриманих абітурієнтом на ЗНО.

По-­третє, пільговики більше не зможуть подавати документи до десятка ВНЗ одночасно. Водночас повне скасування пільг при вступі, на думку міністра Івана Вакарчука, не є доцільним. "Наступного року пільговики матимуть необмежену можливість вступати до будьякого вищого навчального закладу, як і торік. Але якщо абітурієнт пред'являє документ, що підтверджує його право на пільговий вступ, одночасно з цим він повинен подати також і оригінали атестата та сертифіката, - повідомив міністр освіти та науки Іван Вакарчук під час пресконференції. - Таким чином, особи, які мають пільги, не зможуть подавали документи в десятки вузів".

Серед інших нововведень, - зі списків "пільговиків" тепер виключено переможців Малої академії наук. Інваліди І та ІІ груп, а також дітиінваліди можуть за вибором скласти вступні іспити до ВНЗ або пройти ЗНО.

Змінено й терміни ЗНО: до 1 листопада, за словами міністра освіти Івана Вакарчука, вищі навчальні заклади України мають затвердити власні умови прийому.

Реєстрація на пробне тестування триватиме із
1 до 30 листопада, а на основне - із 15 грудня 2009 року до 2 квітня 2010 р. Саме тестування відбудеться із 1 до 25 червня, а оприлюднення результатів - 14 липня. Зараховувати до ВНЗ будуть із 1 до 31 серпня. При цьому вступники, які складали ЗНО і не вступили до ВНЗ за конкурсом, матимуть шанс бути зарахованими після 10 вересня. Саме тоді університети матимуть змогу відрахувати з ВНЗ студентів, які не приступили до навчання протягом 10 днів від дня початку навчального року.

Тестування, як і в попередні роки, відбуватиметься лише українською мовою. Проте національні меншини зможуть користуватися словником термінів.

Новиною для бакалаврів 2010го року буде також і те, що для того, щоб вступити до магістратури, їм доведеться скласти обов'язкове тестування з іноземної мови.

За повідомленням МОН, невдовзі опублікують перші результати перевірки "липових"пільговиків. Полювання на вступників, які подали у приймальні комісії сфальшовані документи, оголосили ще 8 вересня. Плани у міністерства далекоглядні, адже до 20 березня 2010го планують перевірити 444 підпорядковані МОН заклади.

- Для пільгових категорій я пропоную збільшити кількість місць бюджетної форми навчання. Але водночас загальна кількість вишів наступного року може зменшитися. Скорочення, як такого, не буде, але виші із низькою якістю навчання будуть позбавлені права навчати студентів, - пояснює міністр освіти та науки.

- Не має значення, державний чи приватний цей заклад. Єдиний критерій - це якість освіти, і ми його перевірятимемо, - наголошує Іван Вакарчук.

Щодо питання збільшення бюджетних місць у ВНЗ, Іван Вакарчук спрогнозував, що їх кількість залишиться на тому ж рівні. Проте більш точно міністр пообіцяв розповісти про місця держзамовлення після прийняття держбюджету.

При цьому, за словами урядовця, додаткових тестувань в окремих українських ВНЗ наступного року Міністерство освіти не передбачає. Однак винятки із правила існуватимуть. Як і раніше, КиєвоМогилянська академія матиме внутрішнє тестування додатково до обов'язкових для всіх тестів ЗНО.

Нагадаємо, в Україні незалежне тестування стартувало як пілотний проект 2003 року, і його підтримали вісім українських університетів. Кілька років систему ЗНО перевіряли на практиці, і з 2008 року зовнішнє незалежне тестування прийняте за загальнонаціональний стандарт, за яким відбувається вступ до ВНЗ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7901 / 1.57MB / SQL:{query_count}