Українці впевнені, що вибори наразі не на часі

Абсолютна більшість громадян вважають, що вибори варто проводити після закінчення війни – опитування

Цієї осені мали б завершуватись повноваження Верховної Ради, а навесні – повноваження президента. Однак соціологи зауважують, що у всіх регіонах України більшість населення виступають проти проведення виборів під час війни. 
«Станом на жовтень 2023 року 81% респондентів вважають, що вибори мають проводитися після війни і зараз вони не на часі. Вважають, що вибори вже мають проводитися попри війну – 16%», – такими є результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводили з 30 вересня по 13 жовтня.
Хоча українці вважають доцільним відкласти проведення виборів на період після війни, але водночас 88% наполягають, що в Україні має будуватися розвинена демократична система відповідно до норм ЄС. За обмеження прав громадян на період відновлення після війни виступають лише 7% респондентів. Проти обмежень на період відновлення виступає абсолютна більшість опитаних у всіх регіонах України. 
Дослідження тривало з 30 вересня до 13 жовтня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 2 007 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитували громадян України, яким виповнилось 18 років, й на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не могли потрапити мешканці тимчасово окупованих територій, а також опитування не проводили з громадянами за кордоном.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8784 / 1.53MB / SQL:{query_count}