Є укриття – учні Львівщини підуть до школи

Новий навчальний рік в області: буде очне, змішане і дистанційне навчання

Новий навчальний рік на Львівщині розпочнеться традиційно – 1 вересня. Шкільну освіту в області здобуватимуть понад 294 тисячі дітей у 1093 закладах.
Поза тим, у 2023-ому 34 закладах області перший дзвоник не пролунає. «Через демографічний спад доводиться оптимізувати шкільну мережу, маємо розуміти, що школа, де навчається п’ять учнів та усі предмети викладає один вчитель, не може забезпечити якісний освітній процес», – зазначив очільник Львівщини Максим Козицький. 
У департаменті освіти і науки Львівської ОВА зазначають, що у школах переважатиме очна форма. Її доведеться поєднувати з дистанційним навчанням, також буде застосована і змішана форма, як було у попередньому навчальному році. Передбачається, що 227859 учнів здобуватимуть освіту у новому навчальному році у очному режимі, 64682 – змішано,1470 – дистанційно. У департаменті наголошують, що Львівщина є одним з лідерів в Україні щодо впровадження дистанційної освіти.
«Дистанційне навчання створює додаткові інноваційні можливості в класичній системі очної освіти. Саме тому на Львівщині реалізується проєкт «MOODLE – це про100!» – відповідно до Програми розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 роки. Мовиться про провадження цифрового навчального середовища на базі  безоплатної, найбільш поширеної у світі навчальної платформи. Одна із його головних цілей – щороку долучати до проєкту 100 освітніх закладів і на цей час вже сотні вчителів пройшли навчальні курси. А у Мостиській територіальній громаді цю платформу вже впроваджено у всіх 16 школах», – повідомили у департаменті освіти і науки ЛОВА.
«Лише сім закладів освіти області не мають укриттів, тому у них учні навчатимуться дистанційно. Школи, в яких учні навчатимуться очно або за змішаною формою, для укриття використовують 1199 об’єктів. Щоб усі вони були в належному стані, з державного бюджету виділили майже 30 млн грн. Ще понад 5 млн – співфінансування з місцевих бюджетів. Батьки школярів мають право звернутись до адміністрації шкіл з проханням оглянути укриття, щоб пересвідчитись, що вони є та перебувають у нормальному стані. За стан укриттів відповідальність несуть голови громад. Рішення про форму навчання кожен заклад ухвалює самостійно, враховуючи наявність та місткість укриття», – повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. 
За словами очільника Львівщина, довезення до шкіл на Львівщині потребують 29,5 тисяч учнів. Станом на сьогодні шкільний автопарк області забезпечує підвезення 27 тисяч школярів. Решту дітей доїжджають із перевізниками відповідно до укладених договорів. Цього року Львівська ОВА і територіальні громади за підтримки з державного бюджету придбають ще 70 «школяриків» і питання із довезенням вирішиться повністю.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8249 / 1.54MB / SQL:{query_count}