Новий навчальний рік: які зміни в освіті Львова з 1 вересня?

Важливі меседжі від керівника міського управління освіти Андрія Закалюка

Безпека дітей/форма навчання

Основний акцент залишається на очному навчанні, однак кожна школа самостійно визначає формат в залежності від кількості місць в укритті. Впродовж цього літа ми розширювали укриття та проводили в них ремонтні роботи. Загалом на це з міського бюджету скерували близько 10 млн грн. 

Замість квітів на 1 вересня – донат на UNBROKEN KIDS

Закликаємо батьків школярів 1 вересня скеровувати кошти на допомогу діткам, які постраждали під час війни, замість того, щоб купувати квіти вчителям.

Перший урок – про інклюзію

Кожна школа самостійно обирає формат першого уроку, але ми всі матимемо спільну тему – «Перший незламний урок». Говоритимемо про те, як спілкуватись з людьми, які постраждали від війни і пересуваються на візках чи мають протези. 

Навчання без телефонів

З 1 вересня у школах Львова ініціюватимемо обмеження для учнів використовувати мобільні телефони. Це допоможе створити умови для спілкування дітей з однолітками та уникнути зайвого відволікання від навчання.
Важливо, що в кожній школі буде свій формат, як це працюватиме.

Покращення здоров’я школярів

У двох пілотних школах 30% парт будуть стоячими, відтак діти під час уроків будуть змінювати парти та більше рухатись. Також у цих школах з’являться шведські стінки, тенісні столи, спортивні та ігрові зони. Окрім того, в класах на стелі будуть офтальмологічні кола для зорових вправ.

Жодних оцінок за творчі предмети

Ми рекомендуємо педагогічним радам шкіл відмовитися від оцінювання таких предметів як образотворче мистецтво, трудове навчання, музика та, можливо, фізкультура. Така пропозиція має на меті дати можливість учням творчо підходити до виконання завдань із цих предметів, вільно творити і не хвилюватися за оцінки.

Уроки парами для старшокласників

Розклад уроків для учнів старших класів складатимуть у такий спосіб, щоб, за можливості, предмети були розставлені парами (по 2 уроки одного предмету поспіль). Це робитимуть для того, щоб на один день учні готували менше домашнього завдання.

Активності на будь-який смак

В школах продовжуватимуть проводити квізи та дебати. Вперше відбудеться Фестиваль шкільних дитячих театрів. Також пропонуватимемо вчителям проводити справжні навчальні експедиції. В першу чергу це стосуватиметься вчителів географії та історії. А ще цього року розшириться кількість шкільних спортивних ліг, додадуться легка атлетика, черлідинг, кіберспорт і флорбол. 

Термінали в їдальнях

У шкільних їдальнях буде можливість розраховуватись банківськими картками. Зараз це діє у кількох школах, та з січня охопить всі школи. З наступного року це буде обов’язковою умовою у тендері, тож всі надавачі послуг, які займаються харчуванням у шкільних їдальнях, будуть зобов’язані це організувати у всіх школах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8635 / 1.55MB / SQL:{query_count}