МСЕК: що варто знати

Як продовжити дію довідки про інвалідність і право на отримання виплат на період воєнного стану

МОЗ нагадує, що на період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. Якщо людині потрібно встановити інвалідність, але вона не може прибути на огляд, МСЕК може ухвалити таке рішення заочно на підставі скерування лікарсько-консультативної комісії медзакладу. 
Якщо за якихось обставин ви або ваша дитина не можете пройти обстеження для експертизи ЛКК й скерування на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж шести місяців після його припинення/скасування.
Усі соціальні виплати та пільги зберігаються за вами до закінчення терміну проходження повторного огляду. 
У штатному режимі працюють лише ті медико-соціальні експертні комісії, які перебувають на підконтрольній уряду України території. Спільно з органами соціального захисту вони допомагають усім внутрішньо переміщеним особам у питаннях проходження медико-соціальної експертизи.
На тих територіях України, де тривають активні бойові дії, діяльність МСЕК призупинена. Самі комісії переїжджають на інші, більш безпечні, території. 
Ознайомитися з адресою МСЕК можна за номером телефону гарячої лінії МОЗ: 0-800-60-20-19. 
Питання регулювання соціальних виплат людям з інвалідністю належить до компетенції Міністерства соціальної політики України. Тож у разі питань ви можете звертатись на номер 15-39 або на гарячу лінію Національної соціальної сервісної служби України (Нацсоцслужба): (044) 289- 87-89. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8994 / 1.53MB / SQL:{query_count}