«З 1 вересня УГКЦ дотримуватиметься григоріанського стилю у відзначенні нерухомих свят», – Блаженніший Святослав

Оновлюючи Літургійний календар, Церква втілює в життя те, що назріло давно. Про це мовиться у Пастирському посланні Блаженнішого Святослава до вірних УГКЦ про оновлення церковного календаря.

«Відтепер УГКЦ в Україні, починаючи з 1 вересня 2023 року, у відповідь на знаки часу дотримуватиметься григоріанського стилю у відзначенні нерухомих свят, які ми обчислюємо за астрономічним сонячним календарем. Дні рухомих свят, які підраховують за місячним календарем, зберігаються згідно з теперішньою Пасхалією – ми очікуємо на те, що невдовзі всі християнські Церкви встановлять спільний осучаснений спосіб визначення дати Пасхи», – зазначає глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
«Віримо, що календарна реформа сприятиме єднанню вірних нашої Церкви в Україні та за її межами, адже більшість наших закордонних єпархій та екзархатів уже раніше впровадили новий стиль. А завдяки тимчасовому збереженню старої Пасхалії, принаймні для наших потреб в Україні, ми зможемо переживати і надалі Святу Пасху та пов’язані з нею літургійні ритми одночасно з православними братами», – каже глава УГКЦ.
Календарні дискусії вирували в Україні ще в XVI–XVII ст. На початку ХХ ст. почався процес переходу на григоріанський календар поодиноких громад нашої Церкви за кордоном, але в Україні він із різних причин був зупинений. І ось в останні роки полеміка відновилася. Стало очевидним, що юліанський календар втратив свою роль виразника нашої ідентичності та запобіжника асиміляції, натомість становить у цій царині перешкоду і проблему, інформує  Департамент інформації УГКЦ.
«Щоб зберегти самобутність Київського християнства в сучасному світі, його богословську і літургійну, духовну і канонічну традиції, ми потребуємо їх справжнього і всеохопного оновлення та оживлення, а не імітації та закостеніння», – наголошує Блаженніший Святослав.
Саме з цією метою, Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні вирішив у лютому 2023 року запровадити з 1 вересня 2023 року календарну реформу. «Саме зараз настав слушний історичний момент для нашого літургійного навернення, для осучаснення нашої проповіді і обнови життя з віри в Христове Євангеліє через богослужбовий вимір нашого церковного буття», – зазначає глава УГКЦ.
На які дні припадуть інші свята до кінця цього року та коли вітати близьких з іменинами, дивіться в оновленому Церковному календарі на 2023 рік (вересень – грудень)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8958 / 1.54MB / SQL:{query_count}