Задля популяризації та збереження історії найстарішої вузькоколійки в Україні

Центр спадщини Вигодської вузькоколійки розпочав реалізацію проєкту «Історична подорож Вигодською вузькоколійкою»

За підтримки Українського культурного фонду, в межах програми «Культура. Регіони» Центр спадщини Вигодської вузькоколійки розпочав реалізацію проєкту «Історична подорож Вигодською вузькоколійкою». Бюджет проєкту становить  351 687 грн.
Проєкт спрямований на популяризацію та збереження історії унікальної, найстарішої, активної вузькоколійки в Україні та на важливість використання місцевої культурної, історичної та промислової спадщини для економічного розвитку громад в сучасних умовах.
Історія карпатської вузькоколійки сягає другої половини XIX століття. У 1873 році австрійський барон Леопольд Поппер фон Подгарі приїхав до селища Вигода й започаткував тут свій деревообробний бізнес. Згодом у Вигоді з’явився паровий тартак (лісопильня), а в Старому Мізуні – деревообробний завод.
Будівництво першої вузькоколійної гілки в Карпатах Леопольд Поппер фон Подгарі розпочав уже у 1883-х роках. Перша ділянка завдовжки три кілометри простягалась із Вигоди до заводу в Старому Мізуні. У 2004 році ця вузькоколійка стала платформою для започаткування у Вигоді нині добре відомого туристичного маршруту «Карпатський трамвай».
У доповненій експозиції центру відвідувач за допомогою інтерактивного дисплея зможе дізнатися про історію Вигодської вузькоколійки на всіх етапах її розвитку (історичні фото, відео та архівна інформація), а на інтерактивному стенді «Паровий двигун» побачити принцип його роботи та відчути себе справжнім машиністом паротяга. 
Крім цього, на одній зі стін секції з’явиться кольорове історичне фото Вигодської вузькоколійки, а також євробуклети з оновленою експозицією.
Завдяки проєкту буде посилений конкурентоспроможний та сучасний культурний продукт з використання нових підходів та технологій в поєднанні з елементами локального культурного надбання.
Команда проєкту переконана, що доповнена експозиція центру, через відродження місцевої промислової спадщини, допоможе підвищити рівень обізнаності населення та забезпечить відвідувачів новими враженнями й досвідом.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8162 / 1.54MB / SQL:{query_count}