Реформа харчування в дитсадках

Для формування оновленого меню запропоновано понад 400 страв на вибір – Міністерство охорони здоров’я

Попри повномасштабну війну триває реформа харчування в українських закладах освіти. Днями завершилася верифікація документації (технологічних карток) на страви та вироби, що готуватимуть дітям у дошкільних навчальних закладах. 
Робота відбувалася на запит Міністерства охорони здоров’я за технічної підтримки Бюро ВООЗ в Україні. Над розробленням технологічних карток працювала робоча група, до якої увійшли працівники закладів дошкільної освіти, управлінці освіти з різних регіонів країни, ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти»  та представники вищих навчальних закладів.
Верифікований пакет містить понад 400 карток з рецептами страв, які можна використовувати під час складання оновленого дитячого меню, наприклад, у садочках. Раніше меню складали на два тижні для зимово-весняного і літньо-осіннього періодів року. Реформа започаткувала, що воно має бути сезонним із розрахунку на 4 тижні. Такі зміни дозволять урізноманітнити раціон дітей та спонукати упорядників меню використовувати продукти, притаманні для конкретної пори року. 
Страви та вироби з верифікованого переліку можна вносити до будь-якого сезонного меню. В ньому наведені необхідні розрахунки (вага брутто/нетто, енергетична цінність тощо), зазначені процеси приготування та температурні режими. Крім того, документи переведено в більш зручний для роботи формат, який дозволяє автоматизувати розрахунки для потрібної кількості порцій тієї чи іншої страви.
Всі ці оновлення відбуваються в межах реформи системи харчування в закладах освіти, ініційованої першою леді України. До процесу реалізації реформи залучені представники МОЗ, Міносвіти, Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Антимонопольного комітету, Мінагро, Мінфіну, Мінінфраструктури, дієтологи, а також громадські організації та міжнародні партнери.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8890 / 1.53MB / SQL:{query_count}