Керування дронами та мінна безпека: які зміни чекають на школярів з 1 вересня

До викладання предмета хочуть залучати ветеранів війни

Уроки керування FPV-дронами, домедичної допомоги чи сортування сміття. Новий навчальний рік в Україні може принести чимало нових предметів школярам. Щоправда, не всі учні зможуть вивчати їх за партами у школі. Як саме відбуватиметься навчання – офлайн чи онлайн – залежатиме від дуже багатьох факторів, серед яких і стан шкільних  укриттів, і близькість до лінії фронту.  

FPV-дрони та домедична допомога

Школярів планують навчати керувати дронами та надавати домедичну допомогу. Також їм викладатимуть мінну безпеку. Робитимуть це в межах дисципліни «Захист України». До кінця 2023 року Міністерство освіти та науки має плани провести перший пілот оновленої дисципліни та зробити висновки. З другого півріччя навчального року у МОН хочуть уже повноцінно запроваджувати оновлення за дисципліною.
«FPV-дрони дорогі, але щонайменше один має з’явитися у кожному навчальному закладі. Манекени для домедичної підготовки, масогабаритні моделі зброї для інженерної підготовки – це все те, що сьогодні потребує нашої уваги», – заявив міністр освіти Оксен Лісовий.
До викладання цього предмету хочуть залучати мотивованих педагогів, зокрема ветеранів війни та колишніх військових. «Треба розуміти, що школярі живуть у тому ж інформаційному просторі, що і дорослі, вони хвилюються, переживають, мають сумніви, їм страшно, вони хочуть бути корисними й долучатися до корисних справ і бути впевненими в собі. Знання «для галочки» їм цієї впевненості в собі не дають. Тому основним є надання якісних знань», – зазначив міністр.

Кількість шкільних дисциплін можуть скоротити

Крім того, у МОН заявили, що не лише додаватимуть предмети, а й можуть забрати деякі з програми. Адже, за словами Оксена Лісового, нині школярі перевантажені дисциплінами і не встигають приділити увагу кожній з них. 
«Наприклад, у 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів. Таку кількість складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання. А в наших умовах – це на межі можливостей. Тож, зрештою, діти все одно зосереджуються на тих предметах, які обрали як пріоритетні. Це я бачу і як батько, і тривалий час спостерігав як директор Малої академії наук. Фактично питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, в якій формі відбувається навчання», – акцентує міністр освіти.
Водночас у МОН наголосили, що в жодному разі не розглядають скорочення таких базових дисциплін, як історія України, українська мова, хімія, фізика, математика та біологія.

65% учнів зможуть повернутись до очного навчання

Окрім навчальних програм, ще один аспект нового навчального року: у якому саме форматі відбуватиметься навчання. Наразі, зі слів міністра освіти, укриттями забезпечені близько 9 тисяч шкіл з 13 тисяч. Проте не всі вони 1 вересня запрацюють очно. Це відбудеться лише там, де діти перебуватимуть у безпеці. «75% шкіл з укриттями, але 65% дітей зможуть повернутись до очного навчання. Ми не повертаємо до очного навчання ті регіони, де є підвищені ризики, де тривають активні бойові дії. Там навчання буде продовжуватись в онлайн-форматі», – пояснив очільник МОН.
Наразі українському сектору освіти все ще потрібно три тисячі укриттів, загальна вартість яких становить понад 1 млрд доларів. Про це інформує Центр громадського моніторингу та контролю.  
Та навіть ті школи, які вийдуть на очне навчання, можуть перейти на онлайн посеред року, якщо обставини зміняться. У разі складнощів з електроенергією в осінньо-зимовий період, школи скористаються торішнім досвідом, коли навчальні заклади в умовах відключення світла працювали дистанційно.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9573 / 1.56MB / SQL:{query_count}