Професійна освіта. Філософія змін

ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг» творить стійкий, креативний, європейський освітній простір

Ми живемо у час змін. Україна загартована. В умовах сучасного світу ми разом, єдині. Збройні сили України нищать ворога на полях бойових дій, а освітяни щоденною відданою працею наближають Перемогу.
Нині вітчизняна професійна освіта відкрита новим шляхам та великому спектру можливостей. Вона формує освітній процес у контексті нашого майбутнього в Європейському Союзі.

Інтеграція в європейський освітній простір

Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг пов’язує тісна співпраця із закладами професійної освіти Польщі, Італії, Німеччини та інших європейських країн. Львівські освітяни вивчають та впроваджують кращі практики іноземних партнерів і діляться з ними своїми надбаннями. Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг неодноразово представляло освітні та культурні традиції нашого краю на фахових конкурсах, фестивалях, національних і міжнародних виставках. 
Училище підписало з Тюрингійською агенцією європейських програм угоду щодо участі у проєкті ERASMUS+, завдяки чому здобувачі освіти та педагоги отримали нові можливості інтеграції в європейський освітній простір. 
ERASMUS+ – це програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті для молоді, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.
Акредитований представник програми Тюрингійська агенція європейських програм (ThEAP) та заклади професійної (професійно-технічної) освіти Львівської та Івано-Франківської областей стали членами консорціуму, який відбувся у місті Ерфурт (Німеччина) у грудні минулого року.
З грудня 2022 року учні Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг беруть участь у програмі ЕRАSМUS+ MOBILITET 2021 – 2027. Вони проходять стажування в ресторанах, розташованих у туристичних об’єктах Тюрингії, зокрема у одному з найкращих готелів AHORN Panorama Hotel Oberhof.
Після успішного завершення стажування учні отримують сертифікат, а також їхній диплом кваліфікованого робітника визнають в Німеччині та інших країнах-партнерах програми.
Учні училища наполегливо вивчають іноземні мови. Знання іноземних мов знадобиться майбутнім фахівцям кулінарного, перукарського, комерційного та туристичного профілю, підготовку яких здійснюють у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг, не лише для спілкування під час стажування в іноземних компаніях, а й для інтеграції європейських інвестицій в економіку рідного краю. Усі професії, які опановує молодь в училищі, є актуальними.

Гастрономічна культура

В училищі юнаків та дівчат навчають професій кулінарного профілю: кухар, кондитер, офіціант, бармен, майстер ресторанного обслуговування.
Українська гастрономічна культура нині посідає перші позиції на європейському кулінарному ринку. Молодь в училищі навчають майстерно готувати страви української та європейської кухні, обслуговувати замовників за міжнародними стандартами.
Педагоги училища постійно підвищують кваліфікацію, впроваджують новітні освітні методики. Вони беруть участь у семінарах, конференціях та інших галузевих заходах. У лютому 2023 року педагоги училища у форматі круглого столу обговорювали інноваційні методи підготовки фахівців для закладів ресторанного господарства з роботодавцями. В обговоренні брали участь керівники кафе та ресторанів: CACAO, «Маріандра», «Віденська кав’ярня», «На озері». Майстер виробничого навчання Марія Мазуркевич разом з креативним й амбітним власником закладу «Біг шеф» Романом Ханасом провели майстер-клас з приготування суші та ролів.
Нещодавно майстер виробничого навчання Галина Вовк на обласному семінарі на тему «Впровадження інноваційних методів навчання з метою удосконалення професійної підготовки здобувачів освіти в закладах ресторанного господарства» презентувала сучасну технологію приготування страв з яєць. Майстер виробничого навчання Галина Січиокно брала участь у всеукраїнському конкурсі «Гарбузовий маєток», де приготувала автентичні страви з гарбуза.

Перукарська майстерність

Не пасуть задніх і майстри краси. В училищі молодь опановує професії: перукар, манікюрник, педикюрник, візажист. Такі фахівці завжди потрібні у сфері послуг. 
Майбутні перукарі, візажисти демонструють свою майстерність на фахових конкурсах і виборюють призові місця. Зокрема, на XXV ювілейному чемпіонаті Спілки перукарів України учениця ДНЗ «Львівське ВПУ торгівлі та сфери послуг» Лілія Писарчук під керівництвом майстра виробничого навчання Мар'яни Грицак посіла перше місце в номінації «Сучасна салонна зачіска. Світське життя» (категорія «Студенти»).
На XXIV Фестивалі перукарського мистецтва серед молоді «Галицький талант» друге місце у номінації «Колекція підліткових зачісок на різдвяно-новорічну тематику» посіла колекція «Різдвяні дзвіночки» (наставник Марія Ільницька). У номінації «Колекція сучасних зачісок у етностилі» третє місце завоювала «Лісова пісня» (наставниці Мар’яна Грицак, Зоряна Чайковська).
Перспективні напрямки навчання учнів закладів професійної освіти з професії перукар впроваджують разом з соціальними партнерами училища. Зокрема, нещодавно у форматі круглого столу обговорили такі питання: сучасні тенденції в колоруванні, досягнення учнів у конкурсах професійної майстерності. Роботодавці надали пропозиції щодо працевлаштування випускників, організації виробничої практики. 
У заході брали участь голова художньої ради Спілки перукарів Львівщини Любов Букавин, директорка салону-перукарні «Алла» Алла Марчишак, керівник перукарського дворика «Соціальна перукарня» Олег Витвицький, співвласники My Barber Studio Євгеній Войтенко та Мирослав Забаров, директорка салону «Академ» Галина Дзюба.
Роботодавці високо цінують рівень професійної підготовки випускників училища та охоче беруть їх на роботу у відомі перукарні, салони краси.

Торговельні традиції

Торгівля у Львові має глибоке історичне коріння. Розташування Львова у давнину було досить зручним – тут перетиналися шляхи між Сходом і Заходом. Завдяки цьому наше місто швидко стало центром крамарування.
З плином часу змінюється політична, економічна ситуація, але торгівля завжди відіграє провідну роль у житті львів’ян.
Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг здійснює підготовку фахівців цієї галузі. Варто нагадати, що заклад професійної освіти заснували в далекому 1944 році у самому серці історичного центру Львова як профтехшколу для молоді, яка у 1966-ому стала Львівським професійним торгово-кулінарним училищем. Нині це ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг». З того часу заклад професійної освіти підготував багато кваліфікованих робітників, які працюють у сучасних торговельних центрах та крамницях.

Туристичні перспективи

Місто Лева є культурною столицею України. Львів завжди приваблює людей своєю унікальною історією, мистецтвом, архітектурою. Нас відвідують численні гості. До того ж багато людей переїхали до нашого міста через війну. Вони знайомляться з історичною та культурною спадщиною нашого краю, його краєвидами. Львів’яни завжди охоче мандрують Україною і за кордон. 
Організувати подорожі та екскурсії допомагають агенти з організації туризму, адміністратори. Вони складають маршрути групових та індивідуальних подорожей, забезпечують інформацією, квитками, бронюють готелі. 
Зокрема, нещодавно майбутні фахівці туристичної сфери в училищі презентували популярні маршрути та екскурсії: «Патріотичні мандри Львівщиною», «Кременецькі гори», «Карпатський біосферний заповідник», «Ломачинський музей гончарства» та інші.

Зв’язок поколінь

Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг завжди охоче запрошує до себе школярів, аби поділитися знаннями та вміннями, розповісти про популярні серед молоді професії. Зокрема, учні середніх загальноосвітніх шкіл №62 і №7 міста Львів проходять в училищі трудове навчання з кулінарного та перукарського мистецтва. Зокрема, на такому «смачному» уроці майстер виробничого навчання Ольга Бардин навчила дітей готувати млинці та панкейки, а на уроці, присвяченому професії офіціанта, вчилися правил етикету, сервірували столи та складали серветки під керівництвом майстра виробничого навчання Світлани Теравської. Школярі також творять красу під керівництвом майстрів виробничого навчання перукарського профілю.
Нині випускники 9 та 11 класів обирають професію. Учні училища разом з наставниками відвідують школярів і проводять з ними профорієнтаційну роботу. Учні випускних класів ознайомлюються з перспективними професіями, яких навчають у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг. На майстер-класах вони дізнаються як сервірувати святковий стіл, креативно складати серветки, робити стильні зачіски. 
В училищі завжди багато підлітків обирають справу свого життя, відвідуючи Дні відкритих дверей, професійні свята, майстер-класи. Зокрема, 9 березня школярі ознайомилися з такими професіями: кухар, кондитер, бармен, офіціант, майстер ресторанного обслуговування, перукар (модельєр), візажист, манікюрник, педикюрник, агент з організації туризму, адміністратор, контролер-касир, агент з постачання. Юнаки та дівчата брали участь у майстер-класах, куштували смачні страви та напої. Їм допомагали визначитися з вибором професії відповідно до індивідуальних здібностей, інтересів і характеру працівники Центру кар'єри ЛВПУТСП «Побудуємо кар’єру разом».
Обирайте перспективні професії, яка забезпечать успішне життя!
Адреса училища:
м. Львів, вул. Лесі Українки, 26;
тел.: (032) 242-31-29;
тел.: (032) 235-89-51.
м. Львів,
вул. Новознесенська, 14, 47;
тел.: (032) 252-01-89;
тел.: (032) 294-42-91.
E-mail: lpltsp@gmail.com
Ірина Бабкіна
реклама
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8373 / 1.64MB / SQL:{query_count}