Не нашкодити!

Куди звертатись, якщо військовий зник безвісти або потрапив у полон. У Львові запрацював Регіональний центр Західного регіону Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Зараз у соціальних мережах дуже багато публікацій про зниклих безвісти. Сім’ї з відчаю публікують фото, додають прізвище ім’я, дату народження та інші чутливі особисті дані.
Пам’ятайте! Не повідомляйте публічно особисту інформацію про зниклих або полонених військовослужбовців до моменту надання відповідної інформації з боку росії. Такі дані можуть завдати шкоди полоненому військовослужбовцю.
Потрібно звернутись до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. До повідомлення про зникнення військовослужбовця додайте якнайбільше інформації: прізвище, ім’я та по батькові; дату народження; контактні дані; військову частину чи підрозділ проходження служби; посаду та звання; номер військового квитка чи жетону; особливі прикмети – шрами, родимки, татуювання; останнє відоме місце перебування.
Якщо ваші близькі зникли безвісти і ви потребуєте допомоги, звертайтесь до юристів Українського ветеранського фонду. Залишайте заявку за посиланням, це безоплатно. Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаються щодня у робочі дні з 9.00 до 18.00. 
У Львові розпочав роботу Регіональний центр Західного регіону Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими – Консультаційний центр Західного регіону. Координатором Консультаційного центру призначено громадську активістку, координаторку Офісу підтримки родин військових Анну Кузюту.

У регіональному центрі надаватимуть усі необхідні послуги, щоб допомогти родинам наших захисників та захисниць, які потрапили в полон чи зникли безвісти. Це четвертий такий центр в Україні. У громадській приймальні консультуватимуть щодо юридичних та процедурних питань, державних соціальних зобов’язань, які гарантують, коли воїн потрапляє у полон. Про це повідомив керівник Львівщини Максим Козицький. 
Сюди можуть звертатися рідні воїнів не тільки зі Львівщини, а й з Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Закарпатської та Рівненської областей. Тут працюватимуть юристи, психологи, представники СБУ, прокуратури, поліції, військкоматів та Сил оборони.
«Щодня контактуватимуть з людьми, чиї рідні перебувають в полоні чи зникли безвісти. Це ефективний механізм роботи, адже Координаційному штабу уже вдалось повернути додому близько двох тисяч полонених жителів України, – зазначив голова Львівської ОВА. – Закликаю рідних наших захисників та захисниць, які зникли безвісти або перебувають у полоні, консультуватися у цьому регіональному центрі. Бо вже є випадки, коли люди звернулися на ворожі ресурси і стали жертвами шахраїв. Не робіть цього, можете нашкодити як собі, так і своїм близьким».
Працівники центру допоможуть рідним та близьким оборонців України, які потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин:
• отримати інформацію щодо юридичних та процедурних питань, пов’язаних з перебуванням воїна у полоні;
• отримати консультації щодо державних соціальних зобов’язань, гарантованих у випадку потрапляння в полон;
• отримати психологічну підтримку тощо.
У Консультаційному центрі Західного регіону буде можливість як отримати консультацію по телефону, так і записатися на особисту зустріч.

Багатоканальна телефонна лінія Консультаційного центру Західного регіону: 0 800 300 541, для дзвінків з-за кордону +38 032 2295754 (пн.-пт. з 10.00 до 17.00)
Телефонні консультації: з 10.00 до 16.00 з понеділка по п’ятницю
Адреса Консультаційного центру Західного регіону:
79005, м. Львів, вул. Коперника, 17 (Палац мистецтв, 2 поверх)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8357 / 1.56MB / SQL:{query_count}