Порядок встановлення статусу учасника бойових дій: що варто знати

Статус УБД надають й добровольцям Сил територіальної оборони

Уряд ухвалив зміни до постанови КМУ №413, якими урегульовано питання оформлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцями, які стали на захист нашої держави під час воєнного стану з 24 лютого. Тепер статус УБД також надають добровольцям Сил територіальної оборони, інформує Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій.
Умовою надання статусу УБД для військовослужбовців, які беруть участь у заходах зі забезпечення оборони, зокрема тих, які отримали поранення, контузії, каліцтва, є виконання ними особисто або у складі військової частини (установи, закладу) бойових завдань, розвідувальних заходів. Водночас не встановлюються вимоги щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій.
Підтвердженням виконання бойових за вдань військовослужбовцем є витяги/копії з (за наявності хоча б одного з таких документів): бойових донесень; журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки); вахтових журналів; польотних листів; матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами зазнання поранень, контузій, каліцтв.
Для отримання статусу УБД військовослужбовці, командири військових частин мають звернутися до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебувала військова частина з одним із документів, що підтверджують виконання бойових завдань, перерахованих вище; довідкою про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони, форма якої затверджена тепер новим додатком до постанови КМУ №413.
У Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій можна отримати безкоштовну юридичну консультацію з військового права: 08.00 – 17.00 (понеділок – субота) або за номером телефону: (067) 962-83-25.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9042 / 1.53MB / SQL:{query_count}