Наша зброя – професійна освіта європейського рівня

Марія Кіска, директорка ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг», – про традиції, сьогодення та розвиток освіти

Допомагати людям та економіці України – місія успішної діяльності закладу професійної освіти, який майже вісім десятиліть здійснює підготовку кваліфікованих робітників торгівлі, ресторанного бізнесу, перукарських послуг, туристичної галузі.
– Що є основою вашого багаторічного успіху на освітній ниві?
– Запорукою нашого успіху є збереження, розвиток галицьких традицій крамарування та кухарства у поєднанні з сучасними освітніми технологіями. Наш навчальний заклад заснували у 1944 році як Торгово-кулінарну школу, згодом неодноразово реорганізовували, але незмінним завжди є якісна підготовка фахівців для сфери торгівлі, ресторанного господарства, надання послуг населенню.

– Війна змінила життя всіх українців. Як ви долаєте виклики сьогодення?
– Українці сильні, згуртовані, цивілізовані. Ми подолаємо всі перешкоди, переможемо ворога та побудуємо квітучу європейську державу. В умовах воєнного стану в училищі запровадили дистанційну та змішану форми освіти. Наші педагоги володіють усіма інструментами та можливостями онлайн-навчання. Вони озброєні сучасними знаннями та діджитал-технологіями. Тож рівень підготовки фахівців традиційно високий. 
Впевнені, що скоро ми знов навчатимемо учнів теорії в комфортних аудиторіях і будемо проводити практичні заняття в майстернях, учнівському кафе, навчально-практичному центрі, розташованих у трьох навчальних корпусах училища.
– Які професії молодь опановує у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг?
– Наш заклад професійної освіти здійснює підготовку фахівців, які допомагають комфортно почуватися львів’янам та людям, для яких наше місто стало другою домівкою через війну. Навіть в умовах воєнного стану ми купуємо необхідні речі, їмо, доглядаємо за собою. Якщо є можливість, то відпочиваємо, подорожуємо нашим краєм та іншими країнами.
Усі професії, яких ми навчаємо у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг, є актуальними в сучасних умовах. Торгівля на Львівщині має історичне коріння та постійно розвивається, тож потребує кваліфікованих продавців продовольчих та непродовольчих товарів, фахівців з реєстрації бухгалтерських даних, касирів торговельних залів.
Кухарі, кондитери, офіціанти, бармени потрібні у закладах громадського харчування, аби готувати їжу та надавати відвідувачам якісний сервіс. Важко переоцінити роль національної кухні у питаннях розвитку країни та її взаємодії зі світом. Зокрема, потужною зброєю нині є «гастрономічна дипломатія». Стіл з українськими стравами показує людям, як живе наш народ, яка у нас душа. Наш борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини світу. ЮНЕСКО визнала, що культура приготування цієї страви належить українцям. Львівське ВПУ торгівлі та сфери послуг представляло регіональні кулінарні традиції на всеукраїнському марафоні «Культура та традиції приготування українського борщу». У нашому «Чудодійному» поєдналися традиційні та незвичні складові, зокрема, порічки надали яскравого червоного кольору, а ламінарія – аромату та вишуканого смаку.
Статус вищого професійного училища дозволяє нам здійснювати підготовку фахівців вищої робітничої кваліфікації, зокрема майстрів ресторанного обслуговування, а це майбутні організатори виробничих процесів. Віднедавна ми також навчаємо молодь професії агент з постачання.
Перукарі-модельєри, візажисти, манікюрники, педикюрники допомагають людям бути охайними. Професійна підготовка майстрів краси в училищі завжди на високому рівні. Наші учні та майстри виробничого навчання неодноразово завойовували найвищі нагороди на престижних фахових конкурсах. Зокрема, наприкінці минулого року на XXIII фестивалі перукарського мистецтва «Галицький талант» майстер виробничого навчання Наталія Чечіль посіла перше місце у номінації «Сучасне фарбування волосся за комерційною шкалою». Учениця Оксана Бурко перемогла, Ірина Ющук посіла третє місце у номінації «Фарбування сивого волосся». Учениця Оксана Балущака виборола третє місце в номінації «Модна жіноча зачіска».
Місто Лева завжди приваблює людей своєю історією, культурою, унікальною архітектурою. Нас відвідують численні гості. Нині багато людей знайшли прихисток у Львові, рятуючись від війни. Вони також знайомляться з нашим краєм. Та й львів’яни багато мандрують Україною і за кордон. Агенти з організації туризму допомагають скласти маршрути групових та індивідуальних екскурсій, забезпечують інформацією, квитками, бронюють готелі. Адміністратори вирішують всі організаційні питання. 
Тож випускники нашого училища завжди матимуть творчу роботу та гідні заробітки.
– Який вектор вашого розвитку?
– Ми закладаємо в освітній процес європейську концепцію. Україна вже є кандидатом на вступ до Євросоюзу! Наш народ заслужив визнання та повагу у світі. Ми перемагаємо ворога на полях бойових дій, інформаційному, культурному фронтах.
Львівське ВПУ торгівлі та сфери послуг неодноразово представляло освітній потенціал та традиції нашого краю на фахових конкурсах, фестивалях, національних і міжнародних виставках. 
Ми співпрацюємо з освітніми установами подібного профілю Польщі, Німеччини, Італії, інших країн. На початку цього року до училища завітали представники Тюрінгійської агенції європейських програм. Ми підписали угоду щодо участі у проєкті ERASMUS+, завдяки чому здобувачі освіти та педагоги отримали нові можливості інтеграції в європейський освітній простір. 

– Європейський Союз робить внесок у розвиток, реформування професійної освіти України, а також у програму ООН із відновлення та розбудови миру. Ви берете участь у цій програмі?
– Так. Ми проводимо навчання внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Львові, на короткотермінових курсах зі засвоєння часткових кваліфікацій.
На Львівщині Програма ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової участі Європейського Союзу діє за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області за підтримки Львівської міської ради, Львівської обласної військової адміністрації.
В нашому училищі три групи людей, які знайшли прихисток у місті Лева через активні бойові дії у їхніх регіонах, засвоїли на короткотермінових курсах часткову кваліфікацію продавець-касир та отримали сертифікат, який засвідчує компетентність з обраної професії. З 15 серпня ми розпочинаємо навчання внутрішньо переміщених осіб на короткотермінових курсах з набуття часткової кваліфікації кухар-сушист.
Випускники таких курсів засвоюють нову для них робітничу професію, яка має попит на ринку праці. Для них це можливість адаптуватися до нинішніх умов життя, працювати, забезпечувати свої родини та робити внесок в економіку Львова, області та України. З новою професією люди також завжди зможуть знайти роботу, повернувшись у рідні міста.
– Які ваші плани на майбутнє?
– Як всі українці, ми прагнемо Перемоги над росією. Підтримуємо Збройні Сили України. Проводимо волонтерську роботу. А головне ми тримаємо освітній фронт. Професійна освіта – потужний ресурс у боротьбі за нашу незалежність, відновленні економіки та побудові розвиненої європейської держави.
– Ваші побажання сучасній молоді.
– Українська молодь має бути освіченою, сильною, патріотичною. Нам потрібні вправні фахівці, національно свідомі громадяни нашої держави.
Все буде Україна!
Розмовляла Ірина Бабкіна
реклама
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7378 / 1.61MB / SQL:{query_count}