Відбудуємо Україну разом!

ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова» здійснює підготовку робітничих кадрів для відбудови України

Нині головною метою українців є Перемога над росією. Для цього потрібна консолідація усіх наших зусиль, єднання сердець, спільні дії. 
З цією метою ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова» об’єднало містян масовим патріотичним культурно-просвітницьким заходом «Відбудуємо Україну разом!».
Війна руйнує домівки людей, роз’єднує родини, нищить здобутки. На передовій гинуть захисники рідної землі.
Учні та педагоги закладу розповіли про ситуацію у всіх регіонах нашої держави, які потерпають від рашистів, та висловили впевненість у відбудові, відродженні економіки та культури. Здобувачі освіти символічними серцями на мапі адміністративного устрою України з’єднали усі наші землі територіальною цілісністю.
Учасники заходу також зібрали кошти на підтримку благодійної акції департаменту освіти і науки Львівської ОВА «Сотня для ЗСУ», метою якої є придбання вкрай необхідних речей для військових підрозділів: ретранслятор (200 тис. грн) та позашляховик (150 тис. грн).
Від початку воєнного стану в Україні колектив ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова» постійно займається волонтерською діяльністю: опікується українцями, що знайшли прихисток у нашому місті, рятуючись від рашистської агресії. Для них створені належні умови для проживання в гуртожитку, забезпечено триразове гаряче харчування. Вихованцям ДНЗ «Харківський фаховий спортивний коледж», що переїхали з Харкова, допомогли з дистанційним навчанням, організували для кожного здобувача освіти тренування на базі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Також надана допомога для поранених захисників України у вигляді гарячих обідів.
У ставропігійців правильні життєві пріоритети: «Ми – українці! Сильні, мужні, незламні. Переможемо ворога і побудуємо нову європейську державу, визнану в світі».
Для цього вкрай необхідні гарячі патріотичні серця та вправні руки. У самому центрі нашого стародавнього міста учасникам заходу презентували актуальні робітничі професії, ліцензовані у ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова». Важливо, що це дійство відбувалося біля історичної будівлі на вул. Івана Федорова, 9, де розташований навчальний корпус закладу освіти. Тут живе історія українського книгодрукування та професійної освіти.

Сторінки історії

Освітня діяльність у стінах закладу освіти розпочалася водночас зі заснуванням у 1586 році першої в Україні школи, що діяла за кошти громади при Львівському ставропігійському Успенському братстві. Організація опікувалася освітнім, культурним, громадським життям українців, а також провадила політичну боротьбу за їхні права. В історичній будівлі була заснована друкарня на основі верстатів Івана Федоровича, в якій обдаровані учні школи допомагали здійснювати друкарські процеси. 
У закладі завжди живуть та розвиваються українські культурні та освітні традиції, які представлені у Музеї історії освітньої та друкарської діяльності ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова». Тут зібрані документи, матеріали, зразки поліграфічного обладнання та устаткування усіх часів від давнини до сучасності.
Зокрема, є свідчення, що за часів Австро-Угорської імперії професійна школа стала Ставропігійським інститутом. А ще пізніше, 3 жовтня 1944 року, створили ремісниче училище. Ця дата вважається заснуванням сучасного закладу професійної освіти. 
Училище наполегливо торувало шлях розвитку. Його неодноразово реорганізовували. Нині ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова» є потужним багатопрофільним осередком освіти.
Тут здійснюють підготовку кваліфікованих кадрів, вкрай необхідних для розвитку регіону та відбудови України.

Актуальні професії

У Ставропігійському вищому професійному училищі міста Львова молодь опановує професії поліграфічного, будівельного, транспортного, кулінарного, перукарського профілю та туристичної сфери. 
«Ми зберігаємо славетні традиції, шануємо минуле та водночас дбаємо про майбутнє, впроваджуємо сучасні освітні технології», – каже керівниця закладу Ірина Бурак.
Ґрунтуючись на давніх історичних традиціях та використовуючи сучасні знання та технології, педагогічний колектив здійснює підготовку кваліфікованих робітників для поліграфічної галузі. У закладі професійної освіти юнаки та дівчата здобувають такі професії: оператор комп’ютерного набору, друкар офсетного плоского друкування, палітурник; оператор з обробки інформації та програмного забезпечення; оператор комп’ютерного набору, оператор комп’ютерної верстки.
Українцям важливо шанувати історичне, культурне, економічне, політичне надбання народу, своєчасно та якісно доносити правдиву інформацію. Друкована продукція є потужною зброєю в інформаційній війні за нашу культуру і незалежність.
Важко переоцінити потребу у фахівцях будівельної галузі у мирний час та для повоєнної відбудови України. Ми відновимо усі зруйновані будівлі, збудуємо сучасне житло та інфраструктурні об’єкти. Буде багато роботи для малярів; лицювальників-плиточників; столярів, виробників художніх виробів з дерева, підготовку яких здійснюють в училищі на високому рівні. 
Майбутніх будівельників навчають працювати з новітніми матеріалами за сучасними технологіями. Училище постійно співпрацює з провідними підприємствами галузі та Громадською спілкою «Асоціація будівельників «Будіндустрія». Завдяки цій плідній співпраці освітній процес поєднаний з виробництвом.
У Ставропігійському вищому професійному училищі міста Львова також здійснюють підготовку фахівців транспортної галузі. Сьогодні вкрай необхідно бути мобільними. Тож треба, щоби автомобілі завжди були на ходу. В училищі юнаки опановують актуальну професію – слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, оператор заправних станцій. Потреба у таких робітниках є завжди.
Також постійно є робота для фахівців громадського харчування та сфери послуг. За будь-якої ситуації потрібно вміти приготувати їжу та подати її. Випускники з професії кухар, офіціант після закінчення навчання гарантовано працевлаштовані.
Люди також завжди потребують перукарських послуг, бо прагнуть бути охайними. Завдяки якісній підготовці з професії перукар (перукар-модельєр) випускників охоче запрошують працювати у салонах краси. Кваліфікований майстер завжди матиме постійних клієнтів. Високий рівень професіоналізму продемонструвала майстер виробничого навчання Юлія Михайлів, що посіла перше місце у Чемпіонаті світу з перукарського мистецтва в номінації «Вечірня зачіска» у жовтні 2021 року в Парижі (Франція).
Актуальними також є професії туристичного профілю. Українці охоче мандрують, тож потрібно, щоб агенти з організації туризму допомогли їм скласти маршрути групових та індивідуальних екскурсій, забезпечили інформацією, забронювали квитки та готелі. Нині у наше місто переїхали багато людей з регіонів, де відбуваються активні бойові дії. Вони знайомляться з нашим краєм, вивчають його історію, культурні надбання та традиції, тож потребують послуг фахівців туристичної сфери. Адміністратори кваліфіковано вирішують усі організаційні питання туристичної сфери, готельного та ресторанного бізнесу. В училищі здійснюють якісну підготовку таких фахівців.
Як розповів заступник директора з національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович, у щорічному конкурсі екскурсоводів музеїв «Край, в якому я живу» здобувачка освіти училища Олена Мельник посіла перше місце в номінації «Історія закладу». Майстри виробничого навчання з професії «Агент з організації туризму» Юлія Яремчук та Дарія Василишин здійснюють належну фахову підготовку своїх вихованців. Презентація їхньої роботи представлена на всеукраїнському конкурсі в Києві. 
Усі професії, яких навчають у Ставропігійському вищому професійному училищі міста Львова актуальні, перспективні, гарантують успішне працевлаштування, можливість реалізувати здібності, гідно заробляти, забезпечувати свої родини.

Інфраструктура закладу професійної (професійно-технічної) освіти

ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова» має потужну інфраструктуру та матеріально-технічну базу, яка щороку оновлюється силами працівників закладу. Освітній процес здійснюють у двох навчальних корпусах на вул. Євгена Плужника, 6 та вул. Івана Федорова, 9. 
Теоретичну підготовку проводять в облаштованих аудиторіях. Для практичної підготовки є потужні виробничі майстерні, обладнані сучасним устаткуванням. 
З грудня 2014 року на базі Ставропігійського вищого професійного училища міста Львова на постійній основі діє Навчально-практичний центр Sniezka, у якому здійснюють підготовку здобувачів освіти та слухачів з використання сучасних матеріалів та технологій ТМ Sniezka та WIDARON. 
Із 20 жовтня 2020 року Lviv IT School (LITS) надає можливість опановувати поглиблені знання у сфері новітніх комп’ютерних технологій здобувачам освіти, педагогічним працівникам та всім охочим на базі Ставропігійського вищого професійного училища міста Львова у Міжрегіональному навчально-практичному центрі комп’ютерних технологій Digital Learning.
Заклад освіти на своєму балансі має гуртожиток, у якому створені належні умови для проживання та навчання учнів. У навчальному корпусі безперервно працюють їдальня, учнівське кафе, актовий та спортивний зали. У конференц-залі впродовж навчального року відбуваються майстер-класи, семінари, навчальні тренінги, круглі столи з роботодавцями, під час яких інформують здобувачів освіти та педагогічних працівників про новітні технології у різних галузях державної економіки. Можливість всебічного розвитку також забезпечує бібліотека з читальним залом. Різноманітні патріотичні заходи, науково-практичні конференції відбуваються у просторій актовій залі на 360 місць.
Отже, Ставропігійське вище професійне училище міста Львова має можливість якісної підготовки кваліфікованих робітників, вкрай необхідних для відновлення та розвитку економіки Львова, області й України. Заклад освіти надає змогу учням нашого краю та інших регіонів країни, зокрема внутрішньо переміщеним особам, опанувати перспективні та актуальні на ринку праці професії.
Ірина Бабкіна
реклама
ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова»
запрошує на навчання випускників 9 та 11 класів
Львівщини та інших регіонів України
Приймальна комісія закладу працює за адресами:
79008; м. Львів; вул. Івана Федорова, 9; тел.: 235-87-58.
79020; м. Львів; вул. Євгена Плужника, 6; тел.: 252-51-87.
E-mail:splicey.org.ua@ukr.net
https://svpu.lviv.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7912 / 1.65MB / SQL:{query_count}