Попит на оформлення документів за кордоном

Мобільні комплекси з видачі паспортів України працюватимуть не лише у Польщі

Робота мобільних комплексів з оформлення паспортів України, які зараз розгорнуто у Варшаві, згодом буде продовжена і в інших країнах, де перебуває найбільше біженців з України і існує об’єктивна потреба у наданні таких послуг. Про це повідомив очільник МВС України Денис Монастирський.
“Поспілкувавшись із нашими громадянами, я зрозумів, що ці машини працюватимуть за кордоном ще дуже довго. Кількість заявок на оформлення нових документів лише зростає”, - зазначив Денис Монастирський.
Міністр зауважив, що зараз існує величезний попит на послугу з оформлення українських документів, оскільки з України виїхали мільйони людей і більшість з них знайшли прихисток саме у Республіці Польща. Чимало громадян, у намаганні втекти від російських ракет та снарядів вирушили за кордон з внутрішніми паспортами, або втратили їх. У довоєнний час в таких випадках подібні питання вирішували консульські установи.
“Але коли ми вивчили кількість таких звернень, то виявилося, що вони в сотні разів перевищували спроможність консульських установ”, - пояснив міністр потребу розгортання мобільних комплексів з оформлення паспортів України.
Як повідомив очільник МВС, наступного місяця у Варшаві відкриється стаціонарний офіс, де можна буде оформити як закордонний, так і внутрішній ID-паспорт громадянина України. В свою чергу мобільні комплекси вирушать в інші регіони Польщі, а також, після досягнення аналогічних домовленостей з цими країнами - до Чехії, Словаччини і Болгарії.
У столиці Польщі розгорнуто роботу п’яти мобільних комплексів, днями очікується прибуття ще трьох. Планується встановити до восьми мобільних автомобілів, одна автомобільна станція працюватиме на видачу, для того, щоб не завантажувати прийом документів”, - зазначила перший заступник голови Державної міграційної служби України Ірина Ковалевська. Кожний такий мобільний комплекс за день може обслужити 20 осіб.
Стаціонарний центр, який незабаром відкриється у Варшаві, прийматиме щодня 400-500 осіб. Строки виготовлення та отримання документів - до місяця. Такі центри також планується відкрити у Вроцлаві, Гданську та Кракові.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8580 / 1.54MB / SQL:{query_count}