Кому війна, кому бізнес

Під час війни в Іраку було розкрадено, розбазарено або пропало без сліду близько 23 млрд доларів з американських державних коштів.

vanityfair.com
iraq.jpg

Під час війни в Іраку було розкрадено, розбазарено або пропало без сліду близько 23 млрд доларів з американських державних коштів. Такі результати проведеного телекомпанією BBC незалежного розслідування.

Війна в Іраку обернулася вигідними замовленнями для американських корпорацій, що скеровували в країну кухарів, водіїв, охоронців і навіть фахівців з допитів. Багато замовлень отримали компанії, близькі до адміністрації США. В цей час у США слухається понад 70 судових справ про розкрадання, корупцію і неефективне витрачання державних коштів у ході іракської війни.

За інформацією компанії, міністерство юстиції США домоглося закриття всіх цих процесів, унаслідок чого свідки не можуть донести до громадськості весь масштаб скандалу. BBC повідомляє, що замовники завищували свої витрати і за рахунок цього збільшували прибутки, а іракські чиновники привласнювали мільярди доларів, призначених для зміцнення іракської армії. Навіть контракт на аудит цих витрат отримала компанія, що не мала досвіду бухгалтерського обліку.

Кампанія зі скидання іракського лідера Саддама Хусейна розпочалася понад п'ять років тому під приводом заяв американського керівництва про наявність в Іраку зброї масового знищення. Проте пізніше міжнародні інспектори дійшли висновку, що таких арсеналів в Іраку не було. А за роки війни в країні загинули 4 тис військових із США і понад 170 з Велико­британії. Серед іракського населення загинули десятки тисяч, але точних цифр ніхто назвати не може. Війна коштувала, за офіційними даними,  понад 500 мільярдів доларів, а до 2017 року витрати казни США на Ірак можуть перевищити 3 трильйони доларів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8286 / 1.55MB / SQL:{query_count}