Пізнавально, цікаво, весело!

Львівський історичний музей запрошує дітей взяти участь в інтерактивних квестах та майстер-класах

Навіть під час війни наші діти залишаються дітьми. Вони хочуть спілкуватися з друзями, гратися і навіть ходити до школи. Вони вже заскучили за живим спілкуванням, за нагодою побачити щось вживу, а не в інтернеті, навчитися чогось безпосередньо від інших, позмагатися не тільки в комп’ютерних іграх, а одне з одним, виявляючи емоції, ділячись враженнями…
Окрім того, на Львівщині зараз перебуває понад 70 тисяч дітей, які прибули сюди з інших областей, втікаючи від війни. Вони ще більше потребують різних активностей, адже перебувають далеко від дому, друзів, звичного середовища, а чимало з них вже, на жаль, пережили прикрі моменти. 
Тож усім охочим гарно провести час і довідатися щось нового Львівський історичний музей пропонує взяти участь в пізнавальних і цікавих майстер-класах та квестах. До деяких з них можуть долучитися і дорослі.
Як розповіли «Львівській Пошті» у Львівському історичному музеї, ці заходи вже тривалий час проводять для дітей. 
«Ця програма є в нас вже тривалий час. Але зараз ми хочемо її популяризувати, хочемо, щоби про неї довідалося якнайбільше дітей, щоб вони мали змогу позбутися напруження, яке всіх нас охопило, відволіктися, змінити фокус уваги, переключатися на щось нове», - розповіла «Львівській Пошті» співробітниця музею Наталя Скакун.

На разі якогось сталого розкладу заходів немає, тому вона радить стежити за анонсами. Це можна робити у спільноті у вайбері «Музей дітям» або на сторінках ЛІМ в у фейсбуку. А оскільки нині обмежено кількість осіб, які можуть брати участь в таких заходах, до 20, то потрібно також завчасу записатися, затефонувавши за номером 067-27-47-666 (за цим номером можна доєднатися і до спільноти у вайбері).

Якщо ж є група з 10-15 дітей, які бажають взяти участь у тому чи тому заході, наприклад, учні якогось класу, то можна домовитись про його проведення у певний день та час, коли буде зручно. 
Тривалість кожного з заходів – 60 хвилин. Вартість участі – 70 гривень за особу, для внутрішньо переміщених осіб – безкоштовно.
«Звісно, що діти самі до музею не прийдуть, їх хтось має привести. Якщо дитина ще маленька і мама хотіла б бути з нею, то вона також може бути присутньою, за квиток платити не потрібно. Якщо ж дитина згідна залишитися сама, то мама (бабуся чи хто інший) може вирішити якісь справи, погуляти центром, випити кави. Вона залишає нам номер телефону, також узгоджуємо чітко час, коли вона має прийти по дитину, за 10 хвилин до завершення. Зазвичай практикуємо на 15 дітей було не більше 3-4 дорослих супроводжуючих осіб. Не тому, що ми не хочемо їх, але це забирає простір, дітям важче відкриватися, працювати, їм бракує місця, щоб показати себе, - каже Наталя Скакун. - На минулому тижні у нас були «Королівські лови» в італійському подвір’ї, діти так розійшлися, що думала завалять кам’яницю. Вони відвикли бачитися, проводити час гуртом, засиділися вдома. І тут така нагода: не пішли з мамою в парк чи ще кудись, а прийшли кудись, де їх залишили самих. Вони згадали, що вони діти». 
Вона радить по змозі брати участь у всіх заходах музею, а почати зі спільного з інтерактивного квесту «Historia magistra vitae est. Наша державність». Це спільний проєкт з Українським культурним фондом і наразі всі учасники мають змогу вибрати собі подарунки, а діти їх дуже люблять. 
«Слідкуйте за нашими анонсами, записуйтеся, приходьте, бо це насправді цікаво, дуже класно, а ми й надалі намагатимемося зробити все можливе, щоб дітям було трохи розрадніше в нинішній такий страшний і напружений час», - запрошує Наталя Скакун.

1. Інтерактивний квест «Historia magistra vitae est. Наша державність».

Місце проведення: пл. Ринок, 24, відділ «Музей історії України»
Цільова аудиторія: всі вікові категорії
Актуальний проект Львівського історичного музею та Українського культурного фонду, що розповідає про державотворчі процеси на теренах України. Включає в себе екскурсію, перегляд мультфільму, виконання завдань відповідно до вікової категорії відвідувачів (затвердження бюджету, голосування, виголошення промови з трибуни ВР України, розв’язання ребусів, схованих на рухомих кубиках, ідентифікація прихованих областей України по мапі). 
Всі учасники отримують подарунки з логотипом проекту. 

2. Інтерактивний квест «Дослідники археології»

Місце проведення: пл. Ринок, 24, відділ «Музей історії України»
Цільова аудиторія: 7-16 років
Квест пропонує відчути себе справжнім дослідником-археологом. Після екскурсії та огляду новоствореної діарами про життя та побут людей, які жили на теренах України тисячі років тому, відвідувачам запропонують «відкопати» артефакти у п’яти боксах. А зрозуміти, що саме ви знайшли, можна лише на дотик, адже бокси закриті, є лише отвори для рук. Якщо учасник правильно відгадає, яка це знахідка, матеріал, з якого вона зроблена, її застосування і приблизний вік – подарунок гарантований і, звісно, почесна грамота юного дослідника.

3. Майстер-клас «Мій Лев – мій захисник»

Місце проведення: пл. Ринок, 24, відділ «Музей історії України»
Цільова аудиторія: 6-12 років
На честь власника кам’яниці на площі Ринок, 24 Антоніо Массарі в ХХ ст. на її сходах розмістили зображення крилатого лева. А Львівський історичний музей виготовив копії цього фантастичного звіра, які можна і потрібно розмалювати та зачарувати. Що яскравішим буде саме ваш лев, то більше матиме сили приносити вам щастя. 

4. Колесо-квест

Місце проведення: пл. Вітовського, 57, відділ «Музей історії науки і техніки у Львові»
Цільова аудиторія: 6-14 років
Учасники спершу довідаються, а відтак позмагаються даючи відповіді про перші трамваї у Львові, про перші автомобілі на наших дорогах, про велосипеди, карети, мотоцикли та все, що їздить і котиться. А якщо під час квесту у когось розрядиться смартфон – він його зможете зарядити (як? - звісно, крутячи колеса).
Учасники отримують сувеніри та грамоти, а ще багато позитивних емоцій.

5. Майстер-клас «Королівська грамота»

Місце проведення: пл. Ринок, 6, Кам’яниця Корнякта, Італійське подвір’я
Цільова аудиторія: 6-12 років
Це один з найатмосферніших заходів в історичному музеї. Кам’яниця Корнякта, її окраса – Італійське подвір’я, і нині змусять зачаруватися ними. Екскурсія, що перетікає у виготовлення справжнісінької королівської грамоти, яку потрібно написати чорнилом та пером, скріпити сургучем та поставити королівську печатку. А наймолодші учасники можуть розмалювати свій гіпсовий магнітик. На завершення – фотосесія у королівському вбранні.

6. Майстер-клас «Мотанка. Оберіг»

Місце проведення: пл. Ринок, 6, Кам’яниця Корнякта, Італійське подвір’я
Цільова аудиторія: всі вікові категорії
Без вікових обмежень пропонуємо виготовити мотанку. І не обов’язково ляльку. Історія мотаних іграшок така давня, що вибрати є з чого. Головне, що об’єднує цю майстерку – добрі наміри та світлі думки, лише за таких умов іграшка буде справжньою. А головне – її постійно можна доповнювати новими аксесуарами.

7. Майстер-клас «Корона короля Данила»

Місце проведення: пл. Ринок, 4, Чорна кам’яниця, відділ «Музей історії Львова»
Цільова аудиторія: 6-8 років
Учасники заходу не лише довідаються, хто ж такий Король Данило, хто такий Лев та в який спосіб вони пов’язані зі Львовом, а й матимуть нагоду власноруч виготовити корону за зразком тої, що її використовував перший король, та прикрасити так, що всякому королю на заздрість.

8. Карта-квест у трьох локаціях ЛІМ

Місце проведення: пл. Ринок, 4, пл. Ринок, 6, пл. Ринок, 24
Цільова аудиторія: від 12 років
Учасники зможуть не лише побігати з користю для здоров’я, а й дізнатись історію трьох кам’яниць на площі Ринок, побути уважними слухачами та спробувати правильно заповнити карти, отримати новий досвід та подарунки. 

9. Інтерактив «Гастрономічні загадки старого Львова»

Місце проведення: пл. Ринок, 6, Кам’яниця Корнякта, Італійське подвір’я
Цільова аудиторія: 7-15 років
Яким був стародавній Львів? Які громади тут проживали? Як відрізнити страву вірменської громади від страви традиційної єврейської кухні? А який посуд використовували? Абсолютний інтерактив, адже учасники нюхають, куштують, крутять в руках (обережно!!!), змішують, відгадують. А після «важкої» праці самостійно готують авторський напій та в затишній атмосфері дискутують про переваги фаянсу над порцеляною.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9423 / 1.62MB / SQL:{query_count}