Вступ-2022: умови і терміни

Скільки триватиме мультитест, кому необхідні його результати, як рахуватимуть бали та коли потрібно подати заяву

Минулого тижня Міністерство юстиції України зареєструвало Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році, у якому прописані умови і терміни проведення вступної кампанії та умови зарахування до вишів.

Тривалість мультитесту збільшили

Як відомо, у 2022 році для вступу на бакалаврат, з огляду на неможливість належного проведення ЗНО, його проведуть в спрощеному варіанті – у вигляді національного мультипредметного тесту (НМТ) з української мови, математики та історії України. Його можна буде скласти в спеціально організованих пунктах тестування як в Україні, так і за кордоном. Проте триватиме мультитест 120 хвилин, а не 90, як передбачалося.
Зі слів міністра освіти й науки Сергія Шкарлета, після оприлюднення демонстраційного варіанта мультитесту педагоги і батьки вступників одноголосно заявили, що відведеного на виконання трьох блоків завдань часу замало.
«На моє доручення Український центр оцінювання якості освіти проаналізував перебіг демонстраційного тесту в онлайн-середовищі та відведений час на завдання. Комісія підтвердила, що певна частка учасників не встигає виконувати останні завдання тесту», – повідомив міністр.
Реальні статистичні дані проходження тестування довели, що тривалість тесту необхідно продовжити до 120 хвилин. Тож, на думку Сергія Шкарлета, цей крок допоможе вступити до омріяного закладу вищої освіти, показавши найвищий результат під час НМТ. 
До речі, пройти онлайн-демоверсію мультитесту можна на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрацію потрібно підтвердити

Для участі в спрощеній версії ЗНО – національному мультипредметному тесті – зареєструвалися 402 527 осіб. У понеділок, 9 травня, Український центр оцінювання якості освіти спільно з Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій та мобільними операторами Kyivstar, Vodafone Україна, Lifecell розіслав їм SMS-повідомлення з номером сертифіката і кодом доступу.
«Майбутньому учасникові НМТ варто обов’язково зберегти інформацію з повідомлення від Centr_ZNО: ці дані необхідні для входу на свою інформаційну сторінку. Будьте уважні, адже надіслана інформація знадобиться, аби дізнатися про дату і місце проходження тестувань, а також отримати свої результати!» – наголосив Сергій Шкарлет.
Також ці дані знадобляться для підтвердження участі в Національному мультитесті. Бо, як вважають в УЦОЯО, вступники, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ. Для участі в тестуванні вони мають обов’язково підтвердити бажання проходити тест на своїй інформаційній сторінці, вхід на яку доступний за номером і PIN-кодом. Опція підтвердження буде доступна пізніше, у травні. Окрім того, майбутні учасники ЗНО мають повідомити організаторів про те, в якому регіоні вони перебуватимуть у липні.
Якщо учаснику до 11 травня не надійшло мобільне повідомлення, то з 12 до 19 травня він зможе зателефонувати на спеціальну гарячу лінію і отримати відповідні дані.
Вступники до закладів вищої освіти, які не мали змоги зареєструватися для проходження спрощеного ЗНО у вигляді мультитесту, отримають таку можливість у червні.
«Враховуючи воєнний стан і те, що багато дітей перебуває в стресовому стані, дамо можливість нашим дітям задля продовження навчання в Україні пройти ще одну спробу реєстрації», – пояснив Сергій Шкарлет.

Кому потрібен мультитест

Зі слів міністра, вступний процес у 2022 році максимально лібералізований для того, аби діти залишалися в Україні і продовжували тут навчання. Механізм подання документів такий самий, як і після ЗНО: документи подають у єдину базу з питань освіти, далі відбувається широкий конкурс і, залежно від балів ЗНО, буде сформований конкурсний рейтинговий ряд. Абітурієнт може подати, вказавши пріоритетність, до п’яти заяв на навчання за держзамовленням і до 20 на контракт. 
Результати мультитесту будуть необхідні для вступу на бакалаврат на бюджет, а також на контракт на висококон’юнктурні спеціальності. До них належать:
05 «Соціальні та поведінкові науки»;
06 «Журналістика»;
07 «Управління та адміністрування»;
08 «Право»;
12 «Інформаційні технології»;
22 «Охорона здоров’я»;
24 «Сфера обслуговування»;
28 «Публічне управління та адміністрування»;
29 «Міжнародні відносини»;
035 «Філологія» (за винятком спеціалізацій з української, кримськотатарської мови та літератури і фольклористики).
Для вступу на спеціальності «Фізична культура і спорт», «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», «Дизайн» (за спеціалізаціями «Графічний дизайн», «Дизайн одягу (взуття)», «Дизайн середовища», «Промисловий дизайн»), «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Хореографія», «Музичне мистецтво», «Сценічне мистецтво», «Архітектура та містобудування» проходити НМТ не потрібно: на навчання зараховуватимуть за результатами творчого конкурсу, який, за рішенням закладу, можуть провести й дистанційно. 
Подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватиметься через інтернет. Для вступу на контракт на некон’юнктурні спеціальності враховуватимуть лише результати розгляду мотиваційних листів.

Як рахуватимуть бали

Для конкурсного відбору на бакалаврат будуть зараховуватись бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший предмет), математики (другий предмет) та історії України (третій предмет).
Для вступу на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра будуть зараховуватись бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший предмет) та визначеного Правилами прийому іншого предмета (другий предмет).
На бажання вступника замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту можуть бути зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019 – 2021 років із української мови, математики чи історії України, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмета не перевищує 15 балів.
Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок з окремих предметів. Наприклад, для вступу на навчання за спеціальністю «Комп’ютерні науки», «Фізика», «Математика», «Галузеве машинобудування», «Харчові технології», «Поліграфія і видавництво» тощо коефіцієнт (К1) з української мови – 0,3, з математики (К2) – 0,5, а з історії України (К3) – 0,2. Натомість на спеціальність «Історія та археологія» коефіцієнти будуть відповідно 0,25, 025 та 0,5, а на «Журналістику» – 0,45, 0,3, 0,25. Тож конкурсний бал вираховуватимуть за формулою: КБ= П1*К1+П2*К2+П3*К3. Також до цього результату можуть додати за наявності додатковий бал за успішне завершення підготовчих курсів у рік вступу. 
Докладніше про коефіцієнти на кожну спеціальність містяться в Додатку 4 затвердженого Порядку.
У Додатку 5 подані таблиці переведення тестового бала до шкали 100 – 200. Зокрема, правильна відповідь лише на одне запитання з предмета дає результат 100 балів. Для того, щоби набрати 140 балів з української мови, потрібно набрати 11 тестових балів, з математики – 10, з історії України – теж 11. А щоб набрати по 176 балів, треба набрати по 31 тестовому балу з української мови та історії України і 26 балів з математики. Відповівши правильно на всі запитання з певного предмета (українська мова – 35, математика – 30, історія України – 35), абітурієнт отримає 200 балів. Припустившись однієї помилки з кожного предмета, він набере по 192 бали. 

Головні дати вступу на бакалаврат

Реєстрація електронних кабінетів розпочнеться з 1 липня.
Проведення творчих конкурсів триватиме з 1 до 18 липня (бюджет+контракт), з 9 до 16 серпня (тільки контракт).
Подати заяву для вступу можна буде з 29 липня до:
– 8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів (випробування відбуватимуться з 9 до 16 серпня);
– 23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту, а також творчих конкурсів, які були складені з 1 до 18 липня.
Оприлюднення рейтингових списків на бюджет має відбутися не пізніше 29 серпня.
Підтвердити бажання навчатися на бюджеті потрібно до 18.00 2 вересня.
Зарахування на бюджет передбачене 5 вересня, на контракт – за Правилами прийому закладу, але не пізніше 30 вересня. Переведення на вакантні місця – до 19 вересня.

Вступ до магістратури

Для вступу до магістратури будуть необхідні:
– на бюджет і контракт на спеціальності «Право», «Міжнародне право» – результати магістерський комплексний тест (МКТ);
– на бюджет і контракт на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (окрім спеціальності 293 «Міжнародне право») – результати магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) + фахового іспиту в закладі освіти;
– для вступу на інші спеціальності – результати фахового іспиту закладів освіти (бюджет) або розгляду мотиваційного листа (контракт).
Основні етапи вступу:
Реєстрація для складання МКТ та МТНК розпочнеться з 27 червня і триватиме до 18.00 18 липня.
Реєстрація електронних кабінетів – з 1 серпня.
Основна сесія МКТ і МТНК триватиме з 10 до 17 серпня, додаткова – з 7 до 10 вересня.
Подання заяв для вступу розпочнеться 16 серпня та завершиться:
– 23 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди замість МТНК або МКТ;
– 15 вересня – для осіб, які вступають на основі результатів МТНК, МКТ або тільки фахового іспиту в закладі освіти.
Оприлюднення рейтингових списків на бюджет має відбутися не пізніше 20 вересня.
Підтвердити бажання навчатися на бюджеті потрібно до 18.00 24 вересня.
Зарахування на бюджет відбудеться 25 вересня, на контракт – за правилами прийому закладу, але не пізніше 30 листопада. Переведення на вакантні місця – до 10 жовтня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9184 / 1.64MB / SQL:{query_count}