Як і де отримати безоплатну правову допомогу в умовах воєнного стану

Єдиний номер контактного центру системи БПД – 0800-213-103

Безоплатна правова допомога – це надання правових послуг, що гарантуються державою та повністю фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
Безоплатна первинна правова допомога (БППД) – це інформування людей про їхні права та що робити якщо, вони порушені. Це надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з юридичних питань. Це складення заяв, скарг, інших документів правового характеру, крім процесуальних. Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі громадяни України.
Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) – це захист, здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Право на БВПД мають соціально незахищені категорії громадян – малозабезпечені, люди з інвалідністю, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, постраждалі від домашнього насильства, діти та інші особи, які визначені законом «Про безоплатну правову допомогу».
З допомогою системи БПД (безоплатної правової допомоги), мешканці можуть отримати швидкі відповіді на низку правових питань, які можуть виникнути у час воєнного стану.
Зокрема, як зазначають фахівці, серед поширених питань є:
Порядок перетину державного кордону в умовах воєнного стану
Сплата комунальних платежів та кредитні канікули під час воєнного стану
Отримання статусу внутрішньо-переміщеної особи та соціальні виплати від держави
Отримання тимчасового захисту або статусу біженця в країнах ЄС
Трудові права та гарантії в умовах воєнного стану
Отримати безоплатну правову допомогу можна, зокрема, дистанційно.

Допомога онлайн

Єдиний номер контактного центру системи БПД – 0800-213-103. За цим номером надають консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.
Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону – за тарифами оператора зв’язку).
Отримати правову допомогу можна також за допомогою дистанційних сервісів у кабінеті клієнта на сайті системи БПД, у мобільних застосунках «Безоплатна правова допомога» або «Твоє право», у месенджерах та Viber. Перейти до онлайн сервісів системи БПД можна за посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua
Юристи системи БПД працюють над наповненням довідково-інформаційної платформи правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за ел. адресою https://wiki.legalaid.gov.ua. Ця платформа містить: роз’яснення простою мовою щодо прав громадян та порядку їх реалізації; зразки документів; посилання на судову практику.

Дистанційні консультації

Система БПД має розгалужену мережу по всій Україні. У зв’язку із військовими діями, частина бюро правової допомоги закрита. Проте бюро правової допомоги працюють там, де це можливо.
Працівники системи БПД продовжують забезпечувати роботу консультаційних пунктів доступу до правової допомоги у приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, соціального захисту нанесення, відповідних спеціалізованих установ, місцях компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб, у тих регіонах, де не ведуться бойові дії.
Подивитися розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режими роботи бюро правової допомоги можна на мапі, яка регулярно оновлюється https://bit.ly/bpd_buro. Там також можна дізнатися графік роботи консультаційних пунктів (дату та час проведення прийому осіб).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8233 / 1.56MB / SQL:{query_count}