Скоро стану школярем

Триває прийом документів від батьків майбутніх першокласників

Попри непросту нинішню ситуацію ми все ж таки сподіваємося, що з вересня наші учні зможуть повернутися за шкільні парти, а нинішні дошкільнята, яким виповнюється шість-сім років, розпочнуть шкільне життя у своїх класах, а не онлайн.
Львівські школи та ліцеї вже почали прийом документів від батьків першокласників. Наразі мовиться, що він триватиме до 31 травня. Заклади оголосили переважно такі ж вимоги, як і в попередні роки.
Для того, щоб записати дитину в перший клас, одному з батьків чи офіційному опікунові треба прийти в заклад освіти і заповнити заяву встановленого зразка про зарахування дитини до навчального закладу. 
До заяви потрібно додати:
– оригінал (для звірки) та копію свідоцтва про народження дитини;
– документ, що підтверджує першочергове право на зарахування до цього закладу освіти (довідка про проживання на території, яку обслуговує цей заклад чи інший);
– оригінал медичної довідки 086-1/0;
– карту профілактичних щеплень 063/0;
– у разі наявності та на бажання батьків документи, що підтверджують соціальний статус дитини/родини. 
Водночас усі ми розуміємо, що цьогорічні обставини суттєво відрізняються від ситуації попередніх років. Тож цілком зрозуміло, що будуть внесені корективи. 
Команда Міністерства освіти і науки України вже оприлюднила рекомендації щодо зарахування дітей до 1-го класу закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного часу. 
Цього року зарахування здійснюватимуть відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №367. 
Через воєнний стан під час прийому документів необхідно враховувати, що діти (або один із батьків), які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення щодо захисту, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій наданий тимчасовий захист, або ж ті, що не мають одного чи двох документів, також мусять бути зараховані до ЗЗСО. 
У разі відсутності свідоцтва про народження керівник закладу невідкладно інформує орган опіки та піклування для сприяння в оформленні документа. 
Якщо кількість потенційних першокласників перевищує спроможність закладу, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, має запропонувати перелік ЗЗСО, доступних і наближених до місця проживання родини, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних закладів освіти. 
Забезпечення державних гарантій, створення безпечного освітнього середовища, а також організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану здійснюють:
– органи виконавчої влади, органи військового командування, військові, військово-цивільні адміністрації та органи місцевого самоврядування, їхні представники, посадові особи (керівники, голови, начальники), органи управління (структурні підрозділи) у сфері освіти;
– заклади освіти, установи освіти, наукові установи та їхні засновники;
– громадські об’єднання, благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8456 / 1.54MB / SQL:{query_count}