«Пакунок малюка» або грошова компенсація: обирайте

Уряд забезпечує підтримку родин, в яких народилась дитина

Міністерство соціальної політики інформує, що право на отримання ,,пакунка малюка” мають громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародними договорами України порядку в’їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні, особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.
У разі відсутності ,,пакунка малюка” в пологовому будинку, заява про його отримання подається отримувачем структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної держадміністрації, виконавчому органу сільської, селищної, міської ради за місцем проживання / перебування отримувача не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини.
Разом з тим, у разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, отримувач має право звернутися за отриманням ,,пакунка малюка” до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем його проживання або перебування протягом року з дня народження дитини.
Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.
Водночас у зв’язку із введенням на території України воєнного стану Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 05.03.2022 № 204, якою:
надано можливість перерахування коштів грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка” (далі – кошти грошової допомоги) на будь-який рахунок, відкритий в АТ КБ ,,Приватбанк”, у разі неможливості відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання в АТ КБ ,,ПриватБанк”,
знято обмеження щодо здійснення розрахунків виключно на дитячі товари та виключно в закладах торгівлі, які приєднались до реалізації пілотного проекту відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту ,,Монетизація одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка” у 2020 – 2023 роках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2021 № 1390);
встановлено, що кошти грошової компенсації, невикористані протягом 12 місяців з дня зарахування, не будуть повертатись на рахунок Мінсоцполітики та залишаться на рахунках отримувачів грошової допомоги.
У 2022 році до пологових будинків доставлено 10 585 „пакунків малюка» у межах виконання договору про закупівлю за державні кошти одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка”, укладеного між Мінсоцполітики та Товариством з обмеженою відповідальністю ,,СКАЙ ТРЕЙД УКРАЇНА”.
Кількість „пакунків малюка» в регіонах, наявних до видачі – понад 22,8 тис. комплектів. За оперативною інформацією, отриманою від Національної соціальної сервісної служби України, у поточному році понад 19,4 тис. дітей забезпечено одноразово натуральною допомогою „пакунок малюка».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8895 / 1.55MB / SQL:{query_count}