«Іноді є місце лише для сліз…»

Вселенський патріарх Варфоломій зустрівся в Польщі з українськими біженцями

Учора, 30 березня, завершився візит до Польщі Вселенського патріарха Варфоломія. Патріарх прибув 27 березня до Варшави на запрошення президента Польщі Анджея Дуди, аби зустрітися з українцями, які втекли сюди від жахіть війни, пітримати їх та помолитися разом з ними. 
За ці дні Вселенський патріарх мав чимало зустрічей з тими, хто виїхав через війну з України. Також він зустрівся з Президентом Польщі Анджеєм Дудою, проводом Польської православної автокефальної церкви, католицьким єпископатом. 
«Мій візит сюди не є ні радістю, ні якоюсь святковою подією. У ці дні я зосереджуюсь виключно на солідарності та молитві з мільйонами біженців, які були вимушені переїхати внаслідок триваючої несправедливої та нічим невиправданої агресії, а також жахливого насильства, спричиненого Росією, на їх суверенній батьківщині Україні. Я тут, щоб зустрітися з деякими з багатьох біженців і підбадьорити тих, хто демонструє вищу християнську чесноту любові до ближнього і милосердя до кожного незнайомця, в якому ми покликані свідчити і вітати Самого Христа», – мовиться в його заяві для ЗМІ на початку візиту.
Патріарх у своїй заяві подякував за щедрість і гостинність усіх мешканців Польщі, а також сусідніх з Україною країн. 
З українськими біженцями від війни Патріарх зустрівся в Центрі православної культури у Варшаві, мав зустріч із вірними у православному храмі Яна Клімака у варшавському районі Воля та відвідав православну церкву св. Софії – Премудрості Божої, яку зводять у варшавському Урсинові.
«Наш досвід за ці два дні розриває серце, адже важко бачити обличчя стражденних людей, зустріти людей, які втратили свої домівки та близьких, зустріти жінок, дітей та літніх людей, які втратили близьких, втратили усі свої речі, яким залишилися лише власні спогади. І просто неможливо уявити, якого спустошення завдала ця страшна агресія проти українського народу і усього світу», – сказав він під час зустрічі з українцями в кампусі Університету кардинала Стефана Вишинського.
 «Під час мого перебування тут я дуже гостро усвідомив, що іноді є місце лише для сліз. Іноді єдиною адекватною реакцією є мовчання. Іноді ми можемо поділитися лише силою дотику, розради, сидіння поруч із кимось», - додав він.
Патріарх подякував усім, хто надає допомогу, і закликав їх «ніколи не забувати сліз, облич і мук ваших братів і сестер з України. Ваша солідарність із ними - справжній дар з неба: це єдине, що може подолати зло і темряву у світі».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8562 / 1.54MB / SQL:{query_count}